Рожкова каже, що новий глава НБУ не зможе керувати "в ручному режимі"

Все про економіку та фінанси

В.о. глави НБУ Катерина Рожкова заявила, що правління Нацбанку продовжує повноцінно функціонувати для збереження макроекономічної та фінансової стабільності й очікує призначення нового глави, пише "Інтерфакс-Україна".

"Не можна взяти й поставити роботу НБУ на паузу - занадто багато від НБУ залежить (...) Сподіваюся, новий глава захоче зберегти нашу команду, враховуючи, що ми маємо чинні контракти й безліч реформ за різними напрямами, які в процесі реалізації", - сказала вона.

Рожкова також зазначила, що не можна переоцінювати роль однієї людини в НБУ, навіть якщо це глава.

"Нацбанк уже не той, що був років шість тому. Сьогодні система колегіального ухвалення рішень в НБУ така міцна, що окремі персоналії вже не зможуть керувати центральним банком у ручному режимі. Це просто неможливо", - наголосила в.о. глави.

Як повідомлялося, глава НБУ Яків Смолій 1 липня подав заяву про відставку через політичний тиск. Заяву прийняв президент і 3 липня задовольнила Верховна Рада.

До призначення нового глави виконувачем його обов`язків є перший заступник глави НБУ Рожкова. До правління, окрім неї, входять іще четверо заступників, в одного з яких - Олега Чурія - 10 липня цього року скінчився термін повноважень, а рада Нацбанку відмовилася затвердити направлене Смолієм подання на затвердження Чурія на новий термін. Згідно з законом про НБУ, заступник глави центробанку, термін повноважень якого скінчився, обіймає посаду до вступу на неї нового заступника глави, кандидатуру якого подаватиме вже новий глава центробанку.

Наступними в правлінні повноваження закінчуються в 2021 році в заступника глави Дмитра Сологуба.