Рожкова: 2020-ий має стати роком повноцінного відновлення іпотечного кредитування

Все про економіку та фінанси

Перший заступник глави Національного банку України Катерина Рожкова заявила, що 2020 рік має стати роком повноцінного відновлення іпотечного кредитування. Про це вона заявила в інтерв`ю UATV, констатує "Укрінформ".

"Наступний рік має стати роком повноцінного відновлення іпотечного кредитування. Сьогодні гривнева ціна ресурсів у банках 8-9%, тобто вже можна говорити про іпотеку 14-15% в гривні. І це наше завдання на наступний рік, тому що це дасть поштовх подальшому розвитку економіки", - сказала Рожкова.

Рожкова зазначила, що зараз в Україні спостерігається макрофінансова стабільність.

"Наша облікова ставка або ключова ставка знижуватиметься і далі. Ми в грудні її знизили швидше, ніж очікували, і будемо продовжувати зменшувати. Що це означає для економіки? Банки вже відреагували зниженням ставок по депозитах. Що буде далі? Знижуватиметься ціна ресурсів, і внаслідок цього економіка почне кредитувати", - розповіла вона.

За її словами, в банківській системі за 11 місяців 2019 року було майже 60 млрд грн прибутку.

"Процес реструктуризації поганих боргів йде, а в результаті того, що у нас зміцнилася національна валюта, навантаження на ті підприємства зменшується. Це означає, що є шанс відновити своє виробництво, і далі розвиватися", - розповіла Рожкова.