Російський центробанк знизив ставку до 6%

Все про економіку та фінанси

Російський центробанк на засіданні в п`ятницю вирішив в шостий раз поспіль знизити ключову ставку, в результаті чого вона досягла 6,0%, мінімального значення за останні шість років, пише Reuters.

Перший заступник голови ЦБР Ксенія Юдаєва в січні повторила грудневий сигнал про можливе зниження ставки протягом першого півріччя 2020 року, інших висловлювань від регулятора не було аж до "тижня тиші", що аналітики розцінили як відсутність необхідності коригувати ринкові очікування.

"Уповільнення інфляції відбувається швидше, ніж прогнозувалося", - повідомив центробанк в прес-релізі.

Інфляція за підсумками січня (2,4%) виявився нижчою за очікування ринку і центробанку, який прогнозував уповільнення до 2,5-2,6% з 3,0% в кінці 2019 року.

"За прогнозом Банку Росії, з урахуванням проведеної грошово-кредитної політики річна інфляція складе 3,5-4,0% за підсумками 2020 року і залишиться поблизу 4% в подальшому", - повідомив ЦБ, не змінивши прогнози інфляції і ВВП на 2020 рік.

Банк Росії буде оцінювати вплив вже прийнятих рішень щодо ключової ставки на грошово-кредитні умови і динаміку інфляції, повідомив регулятор.

"... Реалізоване пом`якшення грошово-кредитної політики може надати більш істотний підвищувальний вплив на інфляцію, ніж оцінює Банк Росії", - пише ЦБ.

За оцінками Мінекономрозвитку і ринкових аналітиків, в найближчі місяці зниження інфляції сповільниться, на кінець першого кварталу 2020 року вона має буде на рівні 2,2-2,3% р/р, відображаючи слабкість сукупного попиту, що зберігає підстави для продовження циклу зниження ставки.

"При розвитку ситуації відповідно до базового прогнозу Банк Росії допускає можливість подальшого зниження ключової ставки на найближчих засіданнях. Банк Росії буде приймати рішення щодо ключової ставки з урахуванням фактичної і очікуваної динаміки інфляції щодо мети, розвитку економіки на прогнозному горизонті, а також оцінюючи ризики з боку внутрішніх і зовнішніх умов і реакції на них фінансових ринків", - повідомив центробанк.

У порівнянні з попереднім сигналом, зникла згадка першого півріччя, що аналітики розцінили, як досить м`яку риторику.

ЦБР повторив, що зберігається ризик подальшого уповільнення темпів зростання світової економіки, в тому числі під впливом геополітичних факторів, посилення волатильності на світових товарних і фінансових ринках, що може вплинути на курсові та інфляційні очікування.

"Додатковим фактором невизначеності для найближчих кварталів є ситуація з коронавірусів", - пише ЦБ.

За його оцінками, реалізація заявлених президентом РФ Володимиром Путіним в січні додаткових соціальних заходів не зробить істотного проінфляційна впливу. При цьому протягом 2020 року на динаміку інфляції впливатиме графік виконання бюджетних витрат.

Наступне засідання ради директорів Банку Росії, на якому буде розглядатися питання про рівень ключової ставки, заплановано на 20 березня 2020 року.