Члени ОПЕК+ домовилися скоротити видобуток на 23%

Все про економіку та фінанси

ОПЕК, Росія та низка інших країн у четвер окреслили плани скоротити видобуток нафти на 23% і висловили сподівання, що США та інші виробники приєднаються до відповідних зусиль, щоб підтримати ціни, по яким вдарила коронавірусна криза, пише Reuters.

Ця група, відома як ОПЕК+, уточнила, що остаточна угода залежить від приєднання до неї Мексики. Обговорення має продовжитися в п’ятницю.

Скорочення видобутку ОПЕК+ в травні-червні заплановане на рівні 10 млн барелів на добу (у т.ч. РФ та Саудівська Аравія по 2,5 млн барелів), або 10% світових поставок. При цьому очікується, що інші 5 млрд барелів зниження видобутку забезпечать інші країни, які не входять в ОПЕК+, щоб допомогти вирішити найглибшу нафтову кризу за десятиліття.

Планується, що в липні-грудні видобуток буде зменшений на 8 млн барелів, а з січня 2021 року по квітень 2022 року - на 6 млн барелів.

Глобальний попит на нафту зменшився приблизно на 30 млн барелів, або на 30% від світових поставок, оскільки заходи для боротьби з коронавірусом обмежили роботу транспорту, стримують економічну активність.

Ціни на нафту Brent, які минулого місяця досягли 18-річного мінімуму, торгувались у четвер близько 32 дол за барель.