РНБО ввело санкції проти Медведчука і його дружини за фінансування тероризму

Все про економіку та фінанси

Рада національної безпеки і оборони на засіданні 19 лютого вирішила застосувати санкції до 19 юридичних та восьми фізичних осіб, зокрема, проти кума Путіна, проросійського політика, нардепа з ОПЗЖ Віктора Медведчука і його дружини Оксани Марченко. Про це повідомив секретар РНБО Олексій Данілов за підсумками засідання, констатує "Радіо Свобода".

За його словами, санкції проти фізичних осіб пов’язані з розслідуванням, яке веде СБУ за статтею «фінансування тероризму».

Данілов перечислив громадян, внесених у санкційний список: Костянтин Вацьковський (Росія), Віталій Донченко (Росія), Наталія Лавренюк (Україна), Сергій Лісогор (Росія), Олександр Маслюк (Росія), Оксана Марченко (Україна), Віктор Медведчук (Україна), Михайло Попов (Росія).

Що стосується компаній, які потрапили під санкції, то за словами секретаря РНБО, йдеться про компанії, зареєстровані в Росії, Молдові, інших країнах.

За словами Данілова, санкції, зокрема, застовували щодо компаній, які обслуговують п’ять літаків, на яких здійснювалися перельоти за маршрутом Київ – Москва, всупереч законодавству.

Санкції запроваджують на три роки. 

P.S.

За даними джерел zn.ua в РНБО, санкції проти дружини Медведчука Оксани Марченко і цивільної дружини Козака Наталі Лавренюк ввели через те, що ті є власницями Новошахтинського нафтопереробного заводу в Ростовській області. Так, Марченко володіє 75% заводу, а Лавренюк - 25%. Цей завод забезпечує нафтопродуктами "ДНР" і "ЛНР". При цьому санкції проти Лавренюк могли ввести і як проти іноземної особи, адже у неї є паспорт РФ.

Ще кілька років тому журналісти програми "Схеми" оприлюднили розслідування "Нафта для куми Путіна", в якому повідомили про факти причетності Марченко до освоєння нафтових родовищ в Росії. Зокрема, компанія, яка належить дружині Медведчука, виграла конкурс на освоєння одного з трьох найбільших нафтових родовищ Ханти-Мансійського автономного округу Росії. Щоправда, тоді Новошахтинський нафтопереробний завод не відповів на запит журналістів про їх потенційних покупців.

При цьому Медведчук сам заявив в ефірі свого телеканалу NewsOne про те, що його дружина справді володіє бізнесом на території РФ. Він цілком відверто заявив, що інформація в розслідуванні журналістів програми "Схеми", "в більшості відповідає дійсності".

Минулого року "Схеми" повідомили про те, що російський нафтопереробний завод, який контролює родина Віктора Медведчука, продає продукцію в США, попри американські санкції проти кума президента РФ Володимира Путіна.

У лютому цього року сайт "Миротворець" вніс Оксану Марченко у свій чорний список. Автори публікації вказали, що Марченко залучена до низки компаній, які здійснюють господарську діяльність в Росії та на окупованих нею територіях України.

Повідомлялося також, що Медведчук раніше записав на Оксану Марченко офшорну фірму, Fregata Marine Ltd, якій належить одна з найдорожчих у світі яхт - Royal Romance. Також на Марченко оформлена будівельна фірма "НЗНП Інжиніринг", яка була зареєстровано 1 квітня 2020 року в Москві.

P.P.S.

Глава СБУ Іван Баканов заявив, що рішення РНБО про введення санкцій стосовно окремих осіб ґрунтується, зокрема, на матеріалах, якими володіє ССлужба безпеки України, пише Lb.ua.

"Сьогодні Служба безпеки проводить слідчі дії, щоб задокументувати весь протиправний механізм постачання вугілля з тимчасово окупованої території до РФ та України. Таким чином, ми отримаємо підтвердження фінансування терористичної діяльності «ЛНР». І як результат – підґрунтя для повідомлення підозри представникам компанії", - зазначив Баканов.

Окремо СБУ рекомендувала розширити введені раніше економічні санкції щодо власників авіакомпаній, які здійснювали польоти до РФ, і доповнити санкційний перелік ще п`ятьма компаніями.

Баканов пояснив, що після введення перших санкцій наприкінці січня кінцеві бенефіціари молдовської авіакомпанії JET4U S.R.L. та португальської JET4U LDA вживають термінові юридичні заходи, щоб обійти накладені на них обмеження. Зокрема, намагаються змінити обслуговуючі компанії – тобто вводять інших юросіб.

Окрім того, голова СБУ поінформував членів РНБО про інші напрями захисту державної безпеки та протидії гібридній війні.

"Кожен із нас бачить вплив гібридної війни та її наслідки. Тож нам треба працювати на випередження. В даному випадку наша сила – у системних діях на захист національних інтересів", - наголосив Баканов.