РНБО ввело санкції проти компанії Хомутинніка: на неї записаний літак

Все про економіку та фінанси

У списку санкцій РНБО виявилася компанія Sandgate Commerce ltd, яку бізнесмен і екс-депутат Віталій Хомутинник раніше вказував серед своїх активів в декларації. Компанія володіє літаком Gulfstream G280, пише Liga.net.

В. Хомутинник у коментарі виданню назвав введення санкцій проти Sandgate Commerce "непорозумінням" і повідомив, що готує відповідне звернення в РНБО.

Він додав, що на балансі компанії - тільки літак.

"Я перебуваю в списку санкцій РФ, а літак не перетинав кордон РФ. Припускаю, що це сталося через проблеми оператора, який одночасно керував й іншими літаками", - зауважив В. Хомутинник.

Згідно з рішенням РНБО, проти компанії передбачені такі заходи:

- обмеження торгових операцій;

- обмеження, часткове або повне припинення транзиту ресурсів, польотів і перевезень по території України;

- запобігання виведенню капіталів за межі України;

- зупинення виконання економічних і фінансових зобов`язань;

- інші санкції, в тому числі - заборона видачі та анулювання існуючих дозволів та планів на виконання польотів літаками. 

Нагадаємо, 19 лютого 2021 року РНБО ввело санкції проти ряду компаній і фізичних осіб. Серед них Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко. У РНБО також заявляли, що санкції ввели проти п`яти літаків і компаній-власників, на яких всупереч нормативно-правовим актам України виконувалися перельоти за маршрутом Київ - Москва.