Єрмак - про вибори в ОРДЛО та контроль над кордоном

Все про економіку та фінанси

Новопризначений голова Офісу президента України Андрій Єрмак під час брифінгу наголосив на неможливості проведення будь-якого виборчого процесу на окупованих територіях Донецької та Луганської областей в умовах присутності там іноземних і/або незаконних збройних формувань і за наявності непідконтрольної українській стороні ділянки державного кордону, пише "Інтерфакс-Україна".

"Я ще раз хочу повторити, що відповідно до українського законодавства, неможливо проводити вибори, якщо на території є будь-які іноземні військові угруповання, є будь-які незаконні збройні люди і кордон України не перебуває під контролем уряду України. Це записано в українському законодавстві, а вибори ми плануємо провести на 100% відповідно до українського законодавства", - заявив А. Єрмак.

За його словами, в України є чіткий план, щоб місцеві вибори наприкінці жовтня 2020 року могли відбутися на всій території країни.

"Є умови, без виконання яких це неможливо. Ми з української сторони готові виконати всі домовленості, яких було досягнуто насамперед у Парижі. По-друге, у нас є чіткий план, що має статися, щоб наприкінці жовтня вибори могли відбутися на всій території України, відповідно до українських законів", - сказав він.

А. Єрмак також зазначив, що під час переговорів можуть бути якісь компроміси, але не на шкоду інтересам України.

Новий голова Офісу президента заявив, що готовий говорити з усіма патріотичними, адекватними, розумними силами в країні, "усіма, хто любить Україну і бажає їй добра, щоб роз`яснити їм "десять, двадцять разів", що таке "формула Штайнмаєра" і який в української влади план.

"Немає нікого, з ким ми сьогодні не готові говорити, роз`яснюючи свою позицію, але це мають бути сили справді патріотичні, і справді налаштовані на інтереси України", - зазначив він.

Він додав, що зовнішньополітичні напрями залишаться в центрі його уваги. "Я опікуватимуся ними також", - наголосив новопризначений голова Офісу президента.

Він також зазначив, що після свого призначення на посаду голови Офісу президента України поки що не спілкувався зі своїм російським візаві Дмитром Козаком.

"Я ще не розмовляв з паном Козаком після його призначення, після мого призначення... Я гадаю, що матиму таку можливість", - сказав він.

Новопризначений голова Офісу президента також наголосив, що незалежно від того, хто представлятиме Україну на переговорах Тристоронньої контактної групи в Мінську або в "нормандському форматі", принципи, які задекларував президент України Володимир Зеленський, є незмінними і залишаються такими, якими вони були напередодні "нормандського саміту "в Парижі у 2019 році.