Безробіття в США в травні несподівано знизилося до 13,3% з 14,7% у квітні

Все про економіку та фінанси

Зайнятість в економіці США несподівано зросла в травні після рекордного зниження в попередньому місяці. Це поки найбільш явна ознака того, що викликаний пандемією COVID-19 спад, можливо, позаду, хоча шлях до відновлення може виявитися довгим, пише Reuters.

Звіт міністерства праці, опублікований в п`ятницю, також показав, що рівень безробіття знизився до 13,3% в травні з 14,7% в квітні - максимуму з часів Другої світової війни. Дані були опубліковані слідом за результатами досліджень, які вказали на стабілізацію споживчої впевненості, обробної промисловості та сектора послуг.

Економічні умови значно покращилися, оскільки компанії відновлюють роботу після зняття заборон, введених в середині березня, щоб уповільнити поширення коронавірусу.

Кількість робочих місць поза сільським господарством зросла на 2,5 млн в травні після падіння на 20,7 млн в квітні. Економісти, опитані Рейтер, прогнозували, що рівень безробіття в травні підскочить до 19,8%, а кількість робочих місць скоротиться на 8 млн. 

Дані штовхнули вгору долар і Уолл-стріт, в той час як вартість держбондів США знизилася.

"Ці поліпшення на ринку праці відобразили обмежене відновлення економічної активності, порушеною в березні і квітні через пандемію коронавіруса і зусиль щодо стримування її поширення", - йдеться в заяві міністерства праці.