Reuters: США готують нові санкції проти "Північного потоку-2"

Все про економіку та фінанси

Державний департамент Сполучених Штатів Америки повідомив європейські компанії, які причетні до будівництва газопроводу "Північний потік-2", про ризик запровадження нових санкцій адміністрацією Дональда Трампа, передає Reuters з посиланням на джерела, констатує zn.ua.

"Ми намагаємось проінформувати компанії про ризики та переконати їх відмовитись від цієї справи, допоки не стало занадто пізно", – на умовах анонімності повідомило джерело в американському уряді, зазначивши, що в Трампа готують останній санкційний пакет проти газопроводу.

Зазначається, що до четверга чи п’ятниці Державний департамент опублікує звіт про компанії, які, на його думку, допомагають трубопроводу від Росії до Німеччини. Разом з тим у документі можуть фігурувати компанії, які займаються страхуванням, прокладанням підводного трубопроподу та перевіркою проєкту.

Як повідомили в ЗМІ, під санкціями також може опинитись страхова група Zurich Insurance Group. Упродовж останніх місяців європейські компанії отримували запити від Держдепу щодо своєї ролі у будівництві труби.

Адміністрація Дональда Трампа виступає проти запуску газопроводу, який позбавить Україну доходів, посилить ризики нацбезпеці, а також посилить вплив Росії на Європу.

Раніше повідомлялося, що США найближчим часом введуть нові санкції проти російського газопроводу "Північний потік-2", які стануть «смертельним ударом» про довгоочікуваного проєкту Кремля.

Вашингтон закликає європейських союзників і приватні компанії припинити допомагати будівництву газопроводу.