Reuters: доларова лихоманка в світі, схоже, вже позаду

Все про економіку та фінанси

Глобальна доларова лихоманка, яка була характерною рисою ранніх етапів коронакризи, схоже, завершилася, пише Reuters.

Дані ФРС у четвер показали, що центробанки по всьому світу минулого тижня звернулися до американського регулятора за мінімальною майже за три місяці кількістю доларів. Це стало основним фактором, що спровокувало несподіване скорочення $7-трильйона балансу ФРС - перше з лютого і найбільше з часів загасання фінансової кризи більше десяти років тому.

Баланс валютних свопів ФРС з іншими центральними банками впав на $92 млрд станом на середу до $352,5 мільярда з $444,5 мільярда тижнем раніше. Загальна сума непогашеної заборгованості по своп-лініям, покликаним сповільнити різке зростання попиту на американську валюту в юрисдикціях банків-учасників в перші тижні кризи, була найнижчою з початку квітня. 

У поєднанні з іншими ознаками ослаблення попиту на термінові механізми підтримки ліквідності ФРС, скорочення використання валютних своп-ліній для багатьох аналітиків є ознакою того, що світові фінансові ринки повертаються до майже нормальної ситуації після спалаху коронавіруса в лютому і березні.

"З огляду на відновлення здоров`я ринків (доларового) фінансування і той факт, що своп-лінії як і раніше будуть служити опорою, ми очікуємо, що ця передача ліквідності центрального банку ринку буде відносно небагатою подіями", - сказав Джон Робертс, аналітик NatWest Markets по стратегії ставок в США.

Але з цього часу падіння може прискоритися.

"Ми очікуємо більш швидкого падіння в найближчі місяці зі згортанням більшості свопів", - повідомили економісти Citigroup в п`ятницю в клієнтської записці.

На додаток до зниження використання своп-ліній, кілька термінових механізмів підтримки ліквідності ФРС зіткнулися з падінням попиту за останні кілька тижнів. Непогашений баланс за програмами, що пропонують кредити первинним дилерам, емітентам комерційних паперів, взаємним фондам грошового ринку і прямі позики банкам для задоволення вимог щодо резервів, або вийшов на плато, або різко впав з травня.

Попит слабшає в міру того, як ринки все більше відновлюються після глибокого падіння в березні. Акції повернули близько 90% втрат, компанії залучають капітал на ринку облігацій рекордними темпами, а премії за ризик, вбудовані в дохідність корпоративних облігацій, повернулися до рівня початку березня.

Вартість доларового фінансування також в значній мірі нормалізувалася. Для інвесторів в Японії і Європі, чиї центробанки були найбільшими користувачами своп-ліній ФРС з березня, вартість доларового фінансування угод повернулася до рівня кінця лютого.

Одним з потенційних плюсів ослаблення тиску на ринку доларового фінансування є зростання привабливості таких американських активів, як казначейські облігації, який міг би підтримати попит на держоблігації США на тлі рекордного пакета запозичень на суму $3 трильйонів адміністрації Трампа для фінансування заходів з надання допомоги постраждалим від пандемії.

"Здешевлення доларового фінансування зробило більш привабливими для іноземних інвесторів довгострокові казначейські облігації США, - сказав Робертс з NatWest. - Ми розглядаємо це як один із заходів, яка підтримала б іноземний попит на казначейські облігації США".