Республіканці в Сенаті США озвучили новий антикризовий план на $1 трлн

Все про економіку та фінанси

Республіканці Сенату США в понеділок представили розроблений спільно з Білим домом план допомоги економіці на $1 трлн, заклавши основу для переговорів з демократами напередодні закінчення терміну виплат підвищеної допомоги з безробіття, пише Reuters.

Лідер більшості в Сенаті Мітч Макконнелл назвав цю пропозицію "цілеспрямованим і адресним" планом, сфокусованим на тому, щоб повернути дітей в школу, співробітників - на робочі місця і захистити компанії від судових позовів. План передбачає скорочення додаткових виплат по безробіттю в розмірі $600 на дві третини.

План спровокував критику як з боку демократів, так і з боку республіканців. Демократи назвали його занадто обмеженим у порівнянні з їх пропозицією на $3 трлн, яку Палата представників схвалила в травні, в той час як деякі республіканці вважали його занадто дорогим.

Макконнелл повідомив, що фінансова допомога буде включати прямі виплати американцям в розмірі $1.200, а також стимули для виробництва засобів індивідуального захисту в США, а не в Китаї.

План також включає $190 млрд на кредити для малого бізнесу і $100 млрд на кредити для компаній, які працюють сезонно або в районах з низьким рівнем доходу.