Разумков: ринок землі можна запустити впродовж року

Все про економіку та фінанси

Лідер партії "Слуга народу" Дмитро Разумков вважає, що ринок сільгоспземель в Україні може бути введений впродовж року. Про це він розповів в інтерв`ю "Страна.uа", пише liga.net.

"Ринок землі потрібно буде відкривати. Мораторій накладається з року в рік, тому що це вигідно. Потрібно, щоб власники землі могли нею користуватися. З`явиться законодавча база. Хлопці зараз працюють над цим. З одного боку необхідно захистити національні інтереси, а з іншого - власника ", - сказав Разумков.

У відповідь на питання, які терміни партія ставить перед собою для скасування мораторію, він сказав: "Для мене це рік".

Разом з тим він підкреслив, що в Україні не проведено якісний аудит с / г земель. "Ми досі не розуміємо, в чиїх руках і скільки землі. Це стосується і державних земель", - зазначив Разумков.

20 грудня минулого року Верховна Рада продовжила мораторій на продаж землі до 2020 року.

Парламентський комітет з питань аграрної політики та земельних відносин представив чотири варіанти земельної реформи: регульований ринок, контрольований ринок, поетапний контрольований ринок і ліберальний ринок.

У квітні в.о. міністра аграрної політики і продовольства Ольга Трофімцева висловлювала думку, що законопроекти буде розглядати вже новий парламент. "Я думаю, що політичне питання почнеться в 2020 році при новій Верховній Раді", - сказала вона.