Разумков: наразі немає механізму відкликання Ситника з посади, потрібні зміни в законі

Все про економіку та фінанси

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що для врегулювання ситуації з директором НАБУ Артемом Ситником потрібно вносити зміни до законодавства, відповідний законопроект зареєстрований головою комітету з питань антикорупційної політики Анастасією Радіною, пише "РБК-Україна".

"Станом на сьогодні, згідно з чинним законодавством, навіть після рішення КСУ немає механізмів відкликання з посади очільника НАБУ. З іншого боку, ми розуміємо, що тоді, коли ухвалювався цей закон, багато експертів говорили, що президент призначає на посаду указом, який суперечить Конституції. Тому необхідно було або вносити зміни до Конституції, а це важкий і тривалий процес, або по-іншому виписувати закони", - сказав він.

За словами спікера, рішення Конституційного Суду можна було передбачити. Тому зараз треба буде змінювати законодавство, приводити його у відповідність до рішення КСУ.

Разумков наголосив, що згідно з чинним законодавством, директор НАБУ може піти з посади лише сам.

"Станом на сьогодні так закон виписаний, що з посади він може піти самостійно, його не можуть примусити це зробити", - сказав він.

Нагадаємо, 28 серпня Конституційний Суд України оприлюднив рішення, яким визнав неконституційним призначення на посаду директора НАБУ Артема Ситника.

При цьому Конституційний суд роз`яснив, що це рішення не означає звільнення Ситника, а його рішення на посади є законними.