Разумков: агрокомітет ВР повторно розгляне законопроект про ринок землі

Все про економіку та фінанси

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що буде проведено ще одне засідання аграрного комітету, де повторно розглядатиметься законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення. Про це він сказав на засіданні парламенту у відповідь на виступ голови фракції «Батьківщина» Юлії Тимошенко, пише УНІАН.

Перед тим Тимошенко зазначила, що сьогодні було проведено засідання Комітету з питань аграрної та земельної політики в таємному режимі, оскільки комітет повинен був бути об 14.30, але зібрали «вночі тільки тих членів комітету, які є прихильниками продажу землі, і о 9 годині ранку провели засідання та провели рішення про підтримку законопроекту, який дає право продавати землю іноземцям продавати більше 210 тис. га землі в одні руки».

Тимошенко повідомила, що Разумков зібрав лідерів фракцій парламенту, де була досягнута домовленість, що на наступному пленарному тижні відбудеться засідання комітету з цього питання.

Після цього голова ВР сказав: «Ми дійсно домовилися, що наступне засідання комітету відбудеться через тиждень - на наступному пленарному тижні (наступний пленарний тиждень триватиме з 29 жовтня по 1 листопада - ред)».

Сьогодні міністр економіки Тимофій Милованов з приводу вранішнього рішення агрокомітету ВР зазначав наступне:

"Законопроект відстроковує доступ іноземців до 2024 року. Це відповідає практикам запровадження ринку землі в Європі, наприклад, в Польші. Відстрочка дозволить українським компаніям стати сильнішими і бути краще готовими до конкуренції. Одночасно, таке обмеження конкуренції призведе до того, що ціни на землю будуть зростати повільніше. Це добре для покупців землі (фермерів та агро холдингів), але погано для продавців землі (6-7 мільйонів власників паїв), які отримають менше грошей за продаж та оренду в перші 5 років. З обмеження є виключення для тих компаній які вже обробляють землю в Україні більше 3 років".