Райффайзен Банк Аваль не зміг закрити справу про банкрутство Запоріжтрансформатора

Все про економіку та фінанси

11 лютого Центральний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу Райффайзен Банку Аваль та залишив без змін ухвалу Госпсуду Запорізької області від 17.10.2019, якою було відкрито провадження в справі №908/2828/19 про банкрутство ПрАТ "Запоріжтрансформатор".

Згідно з судовими матеріалами, за інформацією "Запоріжтрансформатора", розмір його кредиторської заборгованості складає 10 млрд грн, а вартість майна, переданого в заставу, - 1,36 млрд грн. Разом з тим, на 30.06.2019 обсяг активів боржника, які можливо направити на задоволення вимог кредиторів, оцінювався на 3,86 млрд грн.

Райффайзен Банк Аваль не погоджувався з цими даними боржника, наполягаючи, що грошові зобов`язання боржника перед банками-кредиторами на загальну суму 10,3 млрд грн є такими, що повністю забезпечені заставою (іпотекою) майна.

Серед забезпечених кредиторів “Запоріжтрансформатора” - Райффайзен Банк Аваль, Промінвестбанк, ПУМБ.

Центральний апеляційний госпсуд наголосив, що на стадії порушення (відкриття) провадження у справі про банкрутство суд виходить виключно з відомостей наданих боржником та не може визначати реальну вартість майна, його рентабельність або неможливість реалізації. “Питання про те, чи знаходиться боржник у стані неплатоспроможності, чи ні, вирішується судом не за наслідками розгляду заяви про порушення справи про банкрутство, а за наслідками підсумкового засідання суду, на якому виноситься ухвала про санацію боржника чи постанова про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури або ухвала про припинення провадження у справі про банкрутство”, - йдеть в судовій постанові від 11.02.2020.

Як писав Finbalance, в рамках справи про банкрутство ПрАТ “Запоріжтрансформатор” до боржника надійшли вимоги низки кредиторів, у т.ч.

- Промінвестбанку - на 6,1 млрд грн;
- Сбербанку - на 2,2 млрд грн;
- ING Bank N.V. - 741 млн грн;
- ІНГ Банку - на 214,2 млн грн;
- Укрексімбанку - на 459,6 млн грн;
- Райффайзен Банку Аваль - на 435,7 млн грн;
- Таскомбанку - на 213,9 млн грн.

Крім того, про свої кредиторські вимоги заявила група кіпрських компаній, у т.ч.

- "Задано Лімітед" - на 182,5 млн грн;
- "Азідано Лімітед" - на 182,5 млн грн;
- "Каратано Лімітед" - 182,5 млн грн;
- "Артамаре Лімітед" - 146,9 млн грн.

ПрАТ “Запоріжтрансформатор” пов`язують з Костянтином Григоришиним. У держреєстрі кінцевим бенефіціаром підприємства значиться Леонід Півоваров (Швейцарія).

Про відкриття судом справи про банкрутство "Луганського енергетичного об`єднання" (теж пов`язують з Григоришиним) - тут.

Про втрату Григоришиним контролю над "Сумським НВО" та мільярдні вимоги банків до підприємства - тут.