Райффайзен Банк Аваль може передати в заставу для НБУ активи на 17 млрд грн

Все про економіку та фінанси

За даними Райффайзен Банку Аваль, 6 травня він уклав з НБУ додатковий договір до Генерального кредитного договору від 30.11.2018.

25 березня наглядова рада Райффайзен Банку Аваль вирішила встановити максимально можливий розмір зобов`язань за кредитним договором з НБУ з урахуванням вартості пулу активів (майна) на загальну суму 17 млрд грн, що складає менше 25% вартості активів банку за даними останньої річної фінансової звітності (на 01.01.2019 - 73,3 млрд грн).

“Станом на 15 травня 2020 року в рамках Додаткового договору від 06.05.2020 значних правочинів вчинено не було”, - зауважує Райффайзен Банк Аваль.

Водночас НБУ повідомляв, що 8 травня він ухвалив рішення про надання Райффайзен Банку Аваль 400 млн грн рефінансування на термін понад 30 днів.

Нагадаємо, в квітні НБУ запровадив інструмент довгострокового рефінансування на термін він 1 до 5 років, а також збільшив строковість основних операцій з регулювання ліквідності банків, а саме операцій з надання кредитів рефінансування на щотижневих тендерах з 30 до 90 днів.

Також регулятор розширив перелік прийнятної застави для залучення банками таких кредитів рефінансування. Зокрема, до заставного пулу можуть бути включені корпоративні облігації, випущені під державні гарантії, та муніципальні облігації. Ці ж папери можна буде використовувати для здійснення операцій репо з Нацбанком. В обидвох випадках рішення щодо включення цих активів у заставний пул чи прийняття як предмета репо буде ухвалюватися окремим рішенням правління НБУ після проведення аналізу активів, зауважував регулятор.

Про коригуючі коефіцієнти для застави під рефінансування - тут.