Радник Зеленського - про МВФ: очікуємо, що співпраця буде продовжена

Все про економіку та фінанси

Радник президента України з економічних питань Олег Устенко в ефірі "Радіо НВ" заявив, що технічна частина переговорів з МВФ триває відразу за кількома напрямками — у т.ч. з Мінфіном, з Мін`юстом, Нацбанком.

«З Мінфіном більш-менш зрозуміло, що обговорюється, — параметри 2022 року, деякі аспекти щодо цього року, але вони не такі принципові, що їх неможливо вирішити. З НБУ там теж більш-менш все зрозуміло і теж відчутний прогрес був» , — сказав Устенко.

Ті питання, які все ще обговорюються з МВФ пов’язані «з юридичними аспектами, а не з економікою в цілому», додав радник Зеленського.

За його словами, немає приводів для занепокоєння через заяви МВФ.

«Я не бачу серйозних проблем, не думаю, що нам треба негайно почати турбуватися через заяви з боку МВФ — точно не варто. По-перше, ми очікуємо, що співпраця буде продовжена. По-друге, країна цього року перебуває на відновній траєкторії. Можна скільки завгодно сперечатися, яке зростання буде цього року, але зростання очевидно буде, за прогнозами КМУ — 4,5%", — сказав Устенко.

Третьою причиною він назвав курсову стабільність гривні.

«Говорити, що буде порушена курсова стабільність, я б точно не став. Золотовалютні резерви — на рівні $29 млрд, фактично 9-річний максимум, вони перекривають п’ять місяців нашого імпорту (небезпечним вважається, якщо не дотягує до трьох місяців і так було майже до кінця 2019 року)», — додав радник президента.