Радник Трампа відкликав заяву, що торговій угоді США і Китаю "кінець"

Все про економіку та фінанси

Торговий радник Білого дому Пітер Наварро сказав в понеділок, що торговельна угода з Китаєм "продовжує діяти", відмовившись від своїх попередніх коментарів про те, що угоди "кінець", пише Reuters.

Наварро сказав, що його коментарі були "дико вирвані з контексту", а президент США Дональд Трамп підтвердив в твіттері, що угода з Китаєм "повністю в силі".

"Сподіваюся, що вони будуть продовжувати виконувати умови угоди", - написав Трамп в твіттері.

Раніше Наварро сказав в інтерв`ю Fox News у відповідь на питання про торговельну угоду, що їй "кінець".

"Поворотний момент" настав, коли США дізналися про поширення коронавіруса тільки після того, як китайська делегація покинула Вашингтон після підписання 15 січня угоди про першу фазу операції, сказав Наварро. 

"Це було в той час, коли вони вже відправили сотні тисяч людей в цю країну поширювати цей вірус, і всього лише через кілька хвилин після зльоту літака (делегації КНР) ми почули про цю пандемію", - додав він.

Волатильність на фінансових ринках в результаті різко посилилася: ф`ючерси на індекси США знизилися, чутливі до ризику валюти, включаючи австралійський долар, також впали.

Активи відновили більшу частину втрат після того, як Наварро уточнив свою позицію.

"Вони (коментарі) взагалі не мали ніякого відношення до першої фази торгової угоди, яка продовжує діяти. Я просто говорив про відсутність у нас тепер довіри до Комуністичної партії Китаю після того, як вони збрехали про походження китайського вірусу і підкинули світу пандемію ", - сказав він.