Радник Мінекономрозвитку: малий та середній бізнес в Україні дає 55% ВВП

Все про економіку та фінанси

Малий і середній бізнес в Україні приносить 55% валового внутрішнього продукту в економіку країни, при цьому якщо виділити тільки малий бізнес, то це лише 16% ВВП. Про це на першому національному бізнес-форумі Industry4Ukraine заявив член команди підтримки реформ Мінекономрозвитку Денис Шемякін, пише УНІАН.

"У нас 55% внесок малого і середнього бізнесу в ВВП. Але якщо подивитися в іншому вимірі, то великі та середні підприємства в Україні – це 73% ВВП, тобто мікро- і малі підприємства в Україні - це лише 16% ВВП. В Європі - у два рази більше", - сказав він.

За словами Шемякіна, що стосується кількісної складової, то в Україні трохи більше підприємств, ніж в Європі, але водночас ефективність у 10 разів нижче.

На його думку, зараз Міністерству економічного розвитку необхідно сфокусуватися саме на малих і мікропідприємствах. І в першу чергу покращити бізнес-клімат, щоб зробити нашу продукцію більш конкурентоспроможною.

"Для цього потрібно: перше - створення умов для бізнес-клімату, це перш за все легкість ведення бізнесу. Ми вважаємо, що технічно це легко - підвищитися в рейтингу Doing Виѕіпеѕѕ. Але це не є універсальним рецептом, тому що показник вимірюється по Києву по деяким підприємствам. А потрібно говорити про те, як зробити легким відкриття, наприклад, виробничої лінії, що для цього потрібно, ми це спрощення маємо на увазі, а не про те, як зареєструвати ФОП", - зазначив представник міністерства.