Рада НБУ відмовилася розглядати подання Смолія про повторне призначення Чурія

Все про економіку та фінанси

Правління НБУ заявило, що сьогодні під час чергового засідання рада НБУ відмовилася внести у порядок денний питання призначення Олега Чурія на посаду заступника голови правліня Нацбанку на повторний термін строком сім років, при тому, що його повноваження спливають 10 липня 2020 року.

Як зазначається, подання про призначення Олега Чурія на посаду заступника глави правління НБУ на другий строк поспіль з 11 липня 2020 року вніс глава правління НБУ Яків Смолій 19 червня 2020 "з повним дотриманням усіх вимог чинного законодавства як до документів, так і до строків їх внесення" (цитата).

"Попри це Рада НБУ без належного обґрунтування причин відмовилася поставити дане питання на порядок денний сьогоднішнього засідання, збільшуючи інституційні ризики для діяльності НБУ.

Під час голосування лише 4 з 9 членів Ради НБУ підтримали розгляд даного питання під час сьогоднішнього засідання.

Безпідставна відмова поставити дану кандидатуру на голосування може вказувати на політичну вмотивованість окремих членів Ради НБУ, які не підтримали цю пропозицію.

Голова НБУ планує ініціювати скликання позачергового засідання Ради НБУ на 6 липня 2020 року для розгляду питання призначення Олега Чурія на посаду заступника голови НБУ", - йдеться в заяві правління НБУ.