Путін заявив, що сформував резерв силовиків для Лукашенка

Все про економіку та фінанси

Путін заявив, що Росія на прохання Лукашенка сформувала резерв із співробітників правоохоронних органів, але не буде його використовувати, поки в сусідній країні не буде розгулу екстремізму, пише Reuters.

"Звичайно, у нас є зобов`язання перед Білоруссю, і Олександр Григорович Лукашенко так і поставив питання. Він... хотів би, щоб ми надали, при необхідності, йому відповідну допомогу. Я сказав, що Росія виконає всі свої зобов`язання, - сказав Путін. - Олександр Григорович попросив мене сформувати певний резерв із співробітників правоохоронних органів, і я це зробив".

"Але ми домовилися також, що він не буде використаний до тих пір, поки ситуація не буде виходити з-під контролю, і коли екстремістські елементи, прикриваючись політичними гаслами, які не перейдуть певних меж і не приступлять просто до розбою: не почнуть підпалювати машини, будинки, банки, намагатися захоплювати адміністративні будівлі і так далі".

За словами Путіна, він і Лукашенко дійшли висновку, що такої необхідності зараз немає. 

"Ми виходимо з того, що всі існуючі проблеми, які мають місце сьогодні в Білорусії, будуть вирішуватися мирним шляхом, а якщо десь є порушення з боку кого б то не було: або з боку державних органів влади, правоохоронних органів, або з боку тих, хто бере участь в акціях протесту, - якщо вони виходять за рамки чинного закону, то і закон буде відповідним чином на це реагувати", - сказав Путін, додавши, що правоохоронні органи Білорусі поводяться" досить стримано, не дивлячись ні на що " .

На думку Путіна, ситуація в Білорусі вирівнюється. Путін сказав, що потрібно рахуватися і реагувати на те, що люди вийшли на вулицю, але нагадав, що Конституційний суд Білорусі виніс рішення про неприпустимість створення надконстітуціонних органів, які намагаються перехопити владу. "І з цим важко не погодитися", - додав він.

Опозиція створила координаційну раду після виборів, офіційні результати яких віддали Лукашенко перемогу з 80% голосів. Опозиція вважає підсумки голосування сфальсифікованими.

Минулого тижня слідчі органи Білорусії порушили кримінальну справу в зв`язку створенням координаційної ради, звинувативши її в спробі захоплення влади і завданні шкоди нацбезпеці.