Путін відпустив Навального на лікування в Німеччину

Все про економіку та фінанси

Літак Bombardier Challenger 604 німецької чартерної авіакомпанії, який повинен доставити Олексія Навального з Росії на лікування до Німеччини, вилетів з аеропорту Омська в Берлін вранці в суботу, 22 серпня. З опозиційним політиком на борту перебуває його дружина Юлія, повідомила прес-секретарка політика Кіра Ярмиш у соцмережі Twitter, констатує DW.

Спочатку головлікар Омської лікарні, куди госпіталізували Навального, стверджував, що на "консиліумі з німецькими лікарями" було ухвалене рішення не переправляти Навального в Берлін до стабілізації стану. Однак у німецькому фонді Cinema for Peace, який відправив літак з медиками за опозиціонером, заявили, що це не так, і бригада лікарів з Німеччини вважає пацієнта транспортабельним.

ЄСПЛ задовольнив клопотання дружини Навального

У результаті соратники Навального передали до Європейського суду з прав людини запит з проханням зобов`язати владу Росії дати дозвіл на перевезення опозиційного політика. Незадовго до транспортування Навального ЄСПЛ в терміновому порядку задовольнив клопотання. Крім того, дружина опозиціонера Юлія направила президенту РФ Володимиру Путіну офіційного листа "з вимогою про дозвіл транспортування Олексія Анатолійовича Навального до Федеративної Республіки Німеччина".

Раніше в інтерв`ю DW кінопродюсер і засновник організації Cinema fоr Peace Яка Бізіль заявив, що готовність лікувати опозиціонера підтвердили в берлінській клініці Charite. Там, зокрема, надавали медичну допомогу видавцеві російського інтернет-ЗМІ "Медиазона" Петру Верзілову, ймовірно отруєному в Москві в 2018 році.

За словами Бізіля, переліт організований на гроші приватних осіб. Керівник мережі регіональних штабів Навального Леонід Волков уточнив в бесіді з DW, що витрати взяв на себе бізнесмен Борис Зімін і фонд Зіміна.

Можливе отруєння Олексія Навального
За даними прессекретарки політика Кіри Ярмиш, 20 серпня Навальному стало зле в літаку, на якому він летів з Томська в Москву. Авіалайнер екстрено приземлився в Омську, Навального на швидкій відвезли в лікарню. Він був госпіталізований в непритомному стані і доправлений в реанімацію з підключеним апаратом штучної вентиляції легень.

Ярмиш припускає, що політика могли отруїти чимось, підмішаним в чай: "це було єдине, що він пив зранку. Лікарі кажуть, що токсин швидше всмоктався через гарячу рідину". Канцлер ФРН Анґела Меркель (Angele Merkel) заявила, що Німеччина готова надати Олексію Навальному необхідну медичну допомогу, включаючи лікування в німецьких лікарнях.