Путін оголосив перевірку військ, у т.ч. біля кордонів з Україною

Все про економіку та фінанси

У Росії почалася перевірка військ Південного і Західного військових округів, окремих з`єднань центрального підпорядкування, Повітряно-десантних військ і морської піхоти Північного, Тихоокеанського флотів, повідомив міністр оборони Сергій Шойгу, зазначивши, що такий указ дав президента РФ Володимир Путін, пише zn.ua.

Шойгу сказав, що перевірки армії РФ сплановані для оцінки здатності ЗС забезпечити військову безпеку на південному-заході, де зберігаються "загрози терористичного характеру", і підготовки до стратегічного командно-штабного навчання "Кавказ-2020"", - сказав Шойгу у п`ятницю на нараді з керівним складом Міноборони РФ.

За його словами, "в ході перевірки передбачено проведення з військами 56 навчань тактичного рівня". До перевірки залучать 35 полігонів і навчальних полів, 17 морських полігонів в акваторіях Чорного та Каспійського морів. Всього на перевірку залучено 149 тис. 755 осіб, 26 820 тис. одиниць озброєння та військової техніки, 414 літальних апаратів, 106 кораблів та суден забезпечення, сказав Шойгу. 

Згодом міністр оборони України заявив, що наша держава проведе навчання одночасно із запланованими на вересень маневрами в РФ і запросить країни НАТО приєднатися до своїх військових, пише Reuters.

"Цей асиметрична відповідь, за нашою оцінкою, по-перше покаже готовність збройних сил України до надання гідної відсічі будь-яким спробам з боку Російської Федерації загострити ситуацію або почати масштабні бойові дії", - сказав Таран в парламенті.

Таран сказав, що в ході навчань, які пройдуть на півдні України, військові перевірять свою здатність діяти у відповідності зі стандартами НАТО. У навчаннях візьмуть участь військово-повітряні сили, війська ППО, сухопутні війська й інші формування.

"Ми очікуємо, що представники країн НАТО зможуть також взяти участь в цих навчаннях", - сказав Таран.