Пєсков: особиста зустріч Путіна і Зеленського "обов’язково відбудеться"

Все про економіку та фінанси

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що під час саміту в «нормандському форматі» в Парижі 9 грудня «обов’язково відбудеться» особиста зустріч президентів Росії і України Володимира Путіна і Володимира Зеленського. З такими твердженнями Пєсков виступив на телеканалі «Россия 1». За його словами, точний формат двосторонньої зустрічі буде визначений пізніше, констатує "Радіо Свобода".

Помічник Путіна Юрій Ушаков також у неділю заявив, що є «намір» організувати двосторонню зустріч, яка, за його словами, може тривати від 30 хвилин до півтори години. Про можливу зустріч Путіна й Зеленського сказав також міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров. У Києві заяви російських представників поки не коментували.

Пєсков також згадав про необхідність вирішити питання з транзитом газу через Україну. Лавров сказав, що в Росії готові до повноформатного відновлення відносин з Україною.

Путін і Зеленський 9 грудня в Парижі вперше зустрінуться особисто, раніше вони спілкувалися лише по телефону.

Перед узгодженням дати зустрічі в «нормандському форматі» Україна пішла на низку поступок, в тому числі погодилася з так званою «формулою Штайнмаєра» про порядок проведення виборів у непідконтрольних зараз Україні районах Донбасу. Опозиція критикує Зеленського за поступки. Президент України стверджує, що необхідно спробувати домовитися з Росією про мирне врегулювання конфлікту.