Прожитковий мінімуму з 1 грудня зріс на 71 грн - до 2189 грн

Все про економіку та фінанси

Згідно з законом про держбюджет, прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць з 1 грудня становить 2189 грн (з 1 січня було 2027 грн, з 1 липня - 2118 грн).

При цьому з 1 грудня прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років становить 1921 грн, для дітей віком від 6 до 18 років - 2395 грн, для працездатних осіб - 2270 грн, для осіб, осіб, які втратили працездатність - 1769 грн.

Як інформує Пенсійний фонд, зростання прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, є підставою для перерахунку тих складових пенсійної виплати, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму.

"Це, насамперед, розмір мінімальної пенсії за віком для непрацюючих пенсіонерів, які мають повний страховий стаж. Тим непрацюючим пенсіонерам, які мають значну тривалість страхового стажу і їх пенсії, обчислені з урахуванням набутого страхового стажу та заробітної плати, більші за мінімальні, перераховано доплату за понаднормовий стаж, яка визначається у відсотках до розміру прожиткового мінімуму.

Крім того, збільшено мінімальні пенсійні виплати, зокрема, шахтарям, особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок ліквідації аварії на ЧАЕС, а також надбавки, доплати, підвищення деяким категоріям громадян.

Перераховано розмір надбавки донорам. З 1 грудня він становить 218,90 грн.

Перерахунок проведено органами Пенсійного фонду України автоматично. Виплату перерахованих пенсій буде розпочато з 4 грудня"
, - йдеться в повідомленні Пенсійного фонду.