Процентний своп: НБУ отримав заявки на 1,4 млрд грн, а задовольнив на 20 млн грн

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що сьогодні відбувся перший аукціон своп процентної ставки, у якому взяли участь чотири банки.

"Загальний обсяг заявок склав 1,38 млрд грн. З них були задоволені заявки двох банків на 20 млн грн. Середньозважена фіксована процентна ставка, запропонована цими банками в обмін на плаваючу ставку, яка визначається залежно від значень індексу UONIA, становила 6,5%", - повідомив регулятор.

Він констатує, що на першому аукціоні банки придивлялись до нового інструменту та намагались визначити під час торгів цінові орієнтири, які б влаштовували і їх, і НБУ.

"Тому обсяг укладених угод був досить незначний. Втім, задані цінові параметри будуть виступати певним орієнтиром для банків під час наступних аукціонів. Ми очікуємо зростання попиту на цей інструмент, адже він дає змогу банкам знижувати власні процентні ризики під час кредитування.

Не всі банки встигли укласти генеральні договори з Національним банком та завершити процедури внутрішнього погодження для участі у першому аукціоні. Це дає підстави очікувати збільшення кількості учасників наступного аукціону, який має відбутись вже у серпні", - зауважив Нацбанк.