Протести в Білорусі: як мінімум одна людина загинула, десятки поранені

Все про економіку та фінанси

Щонайменше одна людина загинула, десятки отримали поранення, 120 були затримані під час зіткнень поліції і протестувальників після президентських виборів в Білорусії, повідомив представник правозахисної організації Весна-96 Валентин Стефанович, пише Reuters.

У ніч на понеділок на вулиці міст республіки вийшли тисячі людей, незадоволених результатами виборів, селищах впевнену перемогу чинного глави країни Олександра Лукашенка.

Люди скандували заклики до Лукашенка піти у відставку і протистояли міліції, що застосувала світлошумові гранати, водомети і гумові кулі.

"Одна людина загинула в інциденті, коли автозак наїхав на натовп. Був доставлений в морг, - сказав Стефанович. - Як мінімум можна говорити про десятки поранених. Затриманих як мінімум 120, але це початкові дані. Я думаю, набагато більше ".

Вранці в понеділок глава Слідчого комітету Білорусі Іван Носкевіч повідомив, що СК порушив кримінальні справи після протестів.

"Слідчим комітетом порушено кримінальні справи за фактами масових заворушень і насильства щодо співробітників органів внутрішніх справ. Вони мали місце на території міста Мінська і ряду інших регіонів країни сьогодні вночі. Всы протиправні дії супроводжувалися насильством щодо співробітників міліції, десятки з яких постраждали", - наводить слова Носкевіча державне агентство БелТА.