Промисловість Японії в липні рекордно зросла, роздрібні продажі далі падають

Все про економіку та фінанси

Промислове виробництво в Японії зросло рекордними темпами в липні завдяки сектору автомобілебудування і виробництва автозапчастин, що свідчить про поступове відновлення після удару, завданого пандемією коронавіруса, пише Reuters.

Але роздрібні продажі продовжили скорочуватися п`ятий місяць поспіль і дещо більш швидкими темпами - тривожна ознака для приватного споживання, на частку якого припадає понад половини третьої за величиною економіки світу.

Дані Міністерства економіки, торгівлі і промисловості показали, що промислове виробництво Японії в липні зросло на 8,0% в порівнянні з попереднім місяцем, проти медіанної оцінки економістів в 5,8%.

За даними уряду, це було найшвидше зростання з 1978 року.

Однак роздрібні продажі в липні впали на 2,8% в річному вираженні після падіння на 1,3% в червні - це гірше, ніж прогноз в мінус 1,7%, який робили економісти, опитані агентством Reuters.

Зниження попиту на автомобілі чинило тиск на загальний рівень роздрібних продажів, а універмаги і супермаркети постраждали від млявоъ споживчої активності на тлі сплеску нових випадків COVID-19.