Промисловість Китаю у травні зросла, але інвестиції та роздрібні продажі впали

Все про економіку та фінанси

Промислове виробництво в Китаї зросло другий місяць поспіль в травні на тлі продовження відновлення після економічного спаду, викликаного коронавірусом, однак підйом виявився слабшим, ніж очікувалося, пише Reuters.

Дані в понеділок також вказали на продовження скорочення роздрібних продажів та інвестицій. Це сигналізує про те, що багато секторів, як і раніше, не можуть оговтатися від наслідків карантину.

Аналітики кажуть, що в Китаї як і раніше спостерігаються ознаки поліпшення. Однак страхи щодо другої хвилі коронавіруса затьмарюють перспективи відновлення економіки.

"Промислове виробництво в цілому покращується, але все ще є чимало труднощів і невизначеностей", - повідомив Цзян Юань, представник Національного бюро статистики. 

Зростання промислового виробництва прискорилося до 4,4% в травні в річному вираженні - максимально з грудня, показали офіційні дані в понеділок. Аналітики, опитані Рейтер, очікували зростання на 5,0% в порівнянні з 3,9% в квітні.

Роздрібні продажі впали четвертий місяць поспіль. Зниження сповільнилося до 2,8% з 7,5% в квітні, в той час як аналітики чекали скорочення на 2,0%. Споживачі залишаються обережними через втрати робочих місць і побоювань про другу хвилю епідемії.

Інвестиції в основний капітал впали на 6,3% в січні-травні в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Аналітики прогнозували зниження на 5,9% після падіння на 10,3% в перші чотири місяці року.

Інвестиції в основний капітал в приватному секторі, на частку яких припадає близько 60% від загального обсягу, впали на 9,6% в січні-травні в порівнянні зі зниженням на 13,3% в перші чотири місяці року.