Промисловість Китаю сповільнює зростання, сектор послуг активізувався

Все про економіку та фінанси

Ділова активність у виробничому секторі Китаю уповільнила зростання в серпні через повені на південному заході країни, що призвели до перебоїв у виробництві, але активність в секторі послуг показала відчутне зростання на тлі відновлення економіки після удару, завданого пандемією коронавіруса, пише Reuters.

Фактором ризику для китайської економіки лишається зростання напруги у відносинах із США.

Офіційний індекс менеджерів із закупівель (PMI) для виробничого сектора Китаю в серпні склав 51 пункт у порівнянні з 51,1 пункту в липні, за даними Національного бюро статистики КНР. Опитані Reuters аналітики очікували, що показник складе 51,2 пункту.

Відмітка в 50 пунктів відокремлює зростання ділової активності від спаду.

Субіндекс нових експортних замовлень в серпні склав 49,1, збільшившись з 48,4 місяцем раніше, що вказує на те, що економіка пройшла нижню точку після удару, завданого їй пандемією.

Окреме офіційне дослідження показало, що активність в секторі послуг Китаю прискорила зростання в серпні. Індекс менеджерів із закупівель невиробничого сектора, що включає послуги і будівництво, зріс до 55,2 з ​​54,2 у липні, що свідчить про стабілізацію ділової впевненості.