Промінвестбанк планує здати банківську ліцензію

Все про економіку та фінанси

Промінвестбанк повідомив у системі розкриття інформації НКЦПФР про скликання позачергових зборів акціонерів, які мають відбутися 6 лютого.

У порядок денний включені в т.ч. питання припинення здійснення Промінвестбанком банківської діяльності без припинення юридичної особи, а також затвердження відповідного плану.

За результатами стрес-тесту, проведеного в 2019 році, в Промінвестбанку за базовим макроекономічним сценарієм була встановлена його потреба в капіталі на 4,6 млрд грн, а за несприятливим макросценарієм - на 6,32 млрд грн.

За даними банку, з урахуванням здійснених ним заходів, на 01.09.2019 потреба в капіталі за базовим макросценарієм зменшилася до 2,7 млрд грн, а за несприятливим макросценарієм - до 3,96 млрд грн.

Як повідомлялося, оцінка стійкості банків базувалася на таких макроекономічних припущеннях НБУ щодо курсу: для базового сценарію - 30 грн/дол на кінець 2019 року, для несприятливого сценарію - 37 грн/дол.

За підсумками 11 місяців 2019 року Промінвестбанк декларував прибуток 1,1 млрд грн. Його активи за три квартали минулого року впали на 41% (до 8,15 млрд грн). Причому він продав кредитні портфелі на 9,3 млрд грн. Його депозитний портфель за 9 місяців-2019 впав у 12 разів - до 520 млн грн.

У грудні банк повідомив, що залишив лише одне відділення для обслуговування клієнтів.

У кінці листопада Промінвестбанк оголосив про закриття поточних рахунків фізичних осіб-підприємців, а дещо згодом - про припинення співпраці з Mastercard і зупинку обслуговування карткових рахунків юросіб-клієнтів.

Власником Промінвестбанку є російська держкорпорація ВЕБ.РФ (Внєшекономбанк).

Про намагання "приватівців" отримати контроль над Промінвестбанком як компенсацію за відібрані в них активи в Криму після його анексії Росією - тут.