Промінвестбанк хоче арештувати рахунки агрокомпаній Ахметова

Все про економіку та фінанси

Згідно з ухвалою Госпсуду Донецької області від 27.01.2020, Промінвестбанк звернувся з позовом до ДП «Ілліч-агро Донбас» ПАТ «ММК ім. Ілліча» (позичальник) і ТОВ «Харвіст Есетс» (поручитель) в справі №905/178/20 про стягнення заборгованості за договором про відкриття мультивалютної кредитної лінії №20-1469/2-1 від 25.04.2012.

Сума позовних вимог у судових матеріалах наразі не уточнюється. Водночас наводиться інформація Промінвестбанку, що “позичальник не вчинив жодного погашення по тілу кредиту із 28.03.2019р, коли було погоджено остаточне розстрочення виконання зобов`язання та сума боргу повинна була зменшуватись” (цитата).

Також банк запевняє, що “позичальник повинен забезпечувати зарахування та наявність грошових коштів на рахунках, відкритих в ПАТ «Промінвестбанк», чого ДП «Ілліч-агро Донбас» ПАТ «ММК ім. Ілліча» не вчиняється належним чином, що свідчить про ухилення та приховування активів позичальника, які можуть потягнути порушення прав та інтересів ПАТ «Промінвестбанк»” (цитата).

За оцінками кредитора, “цілком реальним є те, що грошові потоки можуть бути направлені поза позичальником та поручителем (які входять до групи пов`язаних компаній «Харвіст Холдинг»), що негативно вплине на отриманні банком всіх платежів за кредитним договором, однак не вплине на стабільність групи пов`язаних компаній «Харвіст Холдинг»” (цитата).

Промінвестбанк просив суд накласти арешт на кошти відповідачів у низці банків. Проте суд повернув позивачу відповідну заяву через відсутність належних доказів щодо сплати судового збору.

За даними держреєстру, кінцевим бенефіціаром ДП “Ілліч-агро Донбас” ПАТ “ММК ім. Ілліча” і ТОВ “Харвіст Есетс” є Рінат Ахметов.

Промінвестбанк належить російській держкорпорації ВЕБ.РФ (Внєшекономбанк).