Програма "5-7-9%": Укргазбанк - лідер серед держбанків за обсягом виданих позик

Все про економіку та фінанси

За даними Міністерства фінансів, від старту держпрограми «Доступні кредити 5-7-9%» уповноважені банки видали 4577 позики на 10,82 млрд грн, з яких

- 7,94 млрд грн - це рефінансування попередньо отриманих позик;
- 2,16 млрд грн - на капітальні інвестиції;
- 721 млн грн - антикризові кредити під 3%.

За останній тиждень уповноважені банки видали 234 кредити на 463 млн грн, у т.ч.

- 215 млн грн - це рефінансування попередньо виданих кредитів;
- 111 млн грн - інвестиційні кредити;
- 102 млн грн - на поповнення оборотних коштів.

За інформацією Мінфіну, лідерами за кількістю угод в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%» залишаються державні банки: Приватбанк (1160 кредитів на 818 млн грн); Укргазбанк (783 кредит на 1,055 млрд грн); Ощадбанк (717 кредити на 959 млн грн).

Найбільші ж за сумою кредитні портфелі в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%» сформували комерційні банки (передусім, за рахунок рефінансування раніше наданих позик, - ред.): Райффайзен Банк Аваль (2,51 млрд грн), Креді Агріколь Банк (1,46 млрд грн), ПУМБ (1,41 млрд грн).

При цьому Укргазбанк повідомляє, що нещодавно підписав договір про співпрацю з Департаментом промисловості та розвитку підприємництва КМДА, завдяки чому столичні підприємці отримають суттєву компенсацію відсотків за кредитами від Укргазбанку.

Як зазначається, з вересня розмір компенсації від міста складає 99% від сплачених позичальником відсотків за програмою «5-7-9%». У жовтні таку компенсацію вже отримали 13 клієнтів.

Як зауважує Укргазбанк, компенсацію можуть отримати суб’єкти господарювання – резиденти України, що зареєстровані в у столиці, виробничі потужності яких розміщені повністю або частково на території міста Києва або Київської області та які підпадають під визначення суб’єктів малого або середнього підприємництва згідно з положеннями Господарського кодексу України, а саме:

- суб’єкти малого підприємництва – фізичні особи, зареєстровані в установленому законом порядку як фізичні особи – підприємці, або юридичні особи - суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 50 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 10 мільйонам євро, визначену за середньорічним курсом Національного банку України;

- суб’єкти середнього підприємства – фізичні особи, зареєстровані в установленому законом порядку як фізичні особи – підприємці, або юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) становить від 50 до 250 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності становить суму від 10 до 50 мільйонів євро, визначену за середньорічним курсом Національного банку України.

Кредити надаються виключно в національній валюті. Сума кредиту наданого одному позичальнику не може перевищувати 80 % вартості об’єкту кредитування, а частка власної участі позичальника у фінансуванні об’єкту кредитування – не менше 20 %.