Приватбанк уточнив свій позов до Коломойського в США

Все про економіку та фінанси

21 липня Приватбанк подав до суду у штаті Делавер змінений позов проти Ігоря Коломойського й Геннадія Боголюбова. У ньому стверджується, що обидва відмили 660 млн дол через групу американських компаній Optima і ще 100 млн дол через інші американські компанії. Банк вимагає від колишніх власників відшкодування на суму в сотні мільйонів доларів, констатує "Радіо Свобода".

Свій первісний позов Приватбанк подав до суду в штаті Делавер у травні 2019 року, тоді звинувативши колишніх власників у відмиванні у США 623 млн дол. Справа далі перебуває в процесі розгляду.

У новому документі йдеться, зокрема, про те, що, як стверджує Приватбанк, ще 86 мільйонів доларів понад суми первісного позову Коломойський і Боголювов відмили в період 2008–2010 років.

Як стверджується в позові, обидва скупили активи у США на суми в сотні мільйонів доларів, зокрема нерухомість і сталеливарні компанії, завдяки фіктивним позикам, що їх видавав Приватбанк різноманітним компаніям, які контролювали самі ж олігархи. Далі, стверджує банк, ці кошти відмивалися у США через заплутану схему операцій.