Приватбанк у Верховному Суді втратив іпотечні права на сотні гектарів землі на Одещині

Все про економіку та фінанси

18 червня Верховний Суд відмовився задовольнити касаційну скаргу Приватбанку та залишив без змін рішення судів нижчих інстанцій у справі №910/15832/17, якими були частково задоволені позовні вимоги ТОВ “Гаджибей” (не чуже “приватівцям”) до Приватбанку та визнано недійсними два договори вторинної іпотеки (№4886 та №4952), укладені в червні-липні 2016 року учасниками судового спору як забезпечення зобов`язань ТОВ “Тамерса” перед Приватбанком. Таке рішення суд ухвалив з огляду на те, що, за його висновками, угода зі сторони іпотекодавця була підписана неуповноваженою на те особою.

Згідно з судовими матеріалами, ТОВ “Гаджибей” просило суд також визнати недійсними договори первинної іпотеки (предмет іпотеки той же - 41 земельна ділянка площею понад 300 гектарів), що були укладені з НБУ як забезпечення боргових зобов’язань Приватбанку по рефінансуванню. Однак ці позовні вимоги були відхилені.

Як писав Finbalance, ухвалою Печерського райсуду м. Києва від 05.02.2019 було задоволено клопотання ГПУ в рамках кримінального провадження №42014000000001261 (щодо 19 млрд грн рефінансування, залученого Приватбанком в НБУ до націоналізації) та накладено арешт на майно “приватівських” структур (із забороною розпоряджатися і відчужувати відповідними активами), у т.ч. ТОВ “Гаджибей” (34 земельні ділянки за адресою: Одеська область, Овідіопольський район, Дільницька сільська рада, масив «Золотий берег»).

У держреєстрі засновниками ТОВ "Гаджибей" значаться Олександр Сачков, Дмитро Потішман, ТОВ "Ділвест" (серед засновників якого - В`ячеслав Дерішев, Євген Петров, Володимир Кравченко, Дмитро Давиденко, кіпрська компанія Валенза Консалтінг Лімітед).

Про поразки та реванші НБУ в судовій боротьбі з ТОВ “Гаджибей” див. тут.

Про інші судові спори між державою та “приватівцями” - тут.