Приватбанк: Суркіс визнав, що пов`язаний з Коломойським

Все про економіку та фінанси

Приватбанк заявив, що 22 травня звернувся до Окружного адмінсуду м. Києва та Шостого апеляційного адмінсуду із двома заявами про перегляд за новими обставинами судових постанов в справах за позовами "А-Банку" і ТОВ "ФК "Динамо "Київ", які належать родині Суркісів. Як зазначає націоналізований банк, згідно з цими постановами з нього було стягнуто майже 407 млн грн у 2018 році.

"Підставою для подачі заяв стало встановлення ПриватБанком обставини, що сам пан Ігор Суркіс підтвердив свою спільну власність з колишнім акціонером ПриватБанку паном Ігорем Коломойським у медіагрупі «1+1». Таке підтвердження міститься в позові пана Суркіса, що був поданий співвласником А-Банку наприкінці минулого року до суду в Лондоні. Це є однією з підстав для висновку про його пов`язаність з ПриватБанком.

Обставина володіння і розпорядження часткою в телеканалі «1+1» спростовувалась і спростовується паном Суркісом та пов`язаними з родиною Суркісів компаніями в Україні.

Українські суди задовольнили позови А-Банку та ФК «Динамо «Київ», серед іншого, на підставі висновку про відсутність у пана Суркіса права власності на частку у медіагрупі «1+1».

ПриватБанк вважає, що рішення у справах А-Банку та ФК "Динамо Київ" мають бути переглянуті за нововиявленими обставинами. Також за цими обставинами має бути підтверджено законність визначення пана Ігоря Суркіса пов`язаною з ПриватБанком особою", - йдеться в заяві Приватбанку.

Нагадаємо, що 15 червня 2020 року Велика Палата Верховного Суду продовжить розгляд справи за позовом родини Суркісів про скасування рішення НБУ щодо визначення членів сім`ї Суркісів пов`язаними з ПриватБанком особами та про визнання нечинними договорів обміну їх депозитів обсягом 1 млрд грн на акції додаткової емісії ПриватБанку під час націоналізації (bail-in).