Приватбанк скоротив прибуток за 9 місяців на 22%, половина прибутку - від переоцінки ОВДП

Все про економіку та фінанси

Приватбанк за три квартали декларує прибуток 21,3 млрд грн, тоді як за 9 місяців 2019 року було 27,43 млрд грн.

Як зауважує банк, відновлення ділової активності у третьому кварталі дозволило йому збільшити обсяг комісійних доходів у порівнянні з другим кварталом на 29% - до 13 млрд за підсумками 9 місяців.

“Процентний дохід, зважаючи на відчутне зниження відсоткових ставок за кредитами малому та середньому бізнесу, у третьому кварталі залишився на рівні попереднього кварталу та за підсумками 9 місяців року становить 15,8 млрд грн”, - зазначає Приватбанк.

У банку уточнюють, що від обслуговування клієнтів та виконання банківських операцій за 9 місяців 2020 року він отримав 10,6 млрд грн прибутку.

“Інша частина прибутку – результат впливу макроекономічних та інших факторів. Так, зміни в світовій економіці та економіці України обумовили збільшення справедливої вартості облігацій внутрішньої державної позики, що були отримані як внесок в статутний капітал банку при націоналізації. За рахунок такої переоцінки за 9 місяців банк отримав 17,6 млрд грн доходу.

Одночасно ця переоцінка частково нівелює від’ємний вплив на результати банку коливань валютних курсів, що за 9 місяців 2020 року обумовило -7,3 млрд грн збитків.

В 3 кварталі 2020 року банк продовжив формувати страхові резерви під можливі збитки внаслідок дії пандемії коронавірусу, але основна частина таких резервів була сформована в 1 півріччі”, - констатує Приватбанк.

Нагадаємо, за даними Міністерства фінансів, за перше півріччя обсяг непрацюючих кредитів Приватбанку збільшився на 4%, або на 8,6 млрд грн - до 247,8 млрд грн (з них 219,2 млрд грн - кредити юрособам, а 28,5 млрд грн - фізособам). Частка непрацюючих кредитів у портфелі Приватбанку на початок липня складала 81% (на початок року - 80%), з яких 88% - "кредити юридичних осіб, які пов`язані з колишніми власниками банку та групою "Приват" (цитата).