Приватбанк просить НАБУ відкрити справу на суддю Печерського райсуду Вовка

Все про економіку та фінанси

Приватбанк заявив, що 12 серпня звернувся до Національного антикорупційного бюро України із заявою про вчинення кримінального правопорушення відносно судді Печерського районного суду м. Києва Вовка С.В.

Як зазначається, у поданій заяві банк стверджує, що визначення судді для розгляду заяви у справі №757/7499/17 за позовом 6 компаній-нерезидентів, пов`язаних із родиною Суркісів, здійснювалося з порушенням встановленого порядку визначення судді. У заяві, зокрема, констатується, що суддя Вовк С.В. в порушення вимог законодавства, зловживаючи службовим становищем, прийняв до розгляду заяви позивачів.

У банку вважають, що зазначені дії "грубо порушують право на повноважний суд, ставлять під сумнів справедливість та незалежність суду та підривають авторитет і престиж судової влади в суспільстві". "У діях судді Печерського районного суду м. Києва Вовка С.В. вбачаються ознаки кримінальних правопорушень, а саме: зловживання владою та втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду", - каже Приватбанк.

10 серпня Приватбанк звернувся до Печерського райсуду м. Києва з заявою про відвід судді Вовка С.В. від розгляду цивільної справи №757/7499/17 за позовом 6 компаній-нерезидентів, пов`язаних із родиною Суркісів, про зобов`язання банку повернути близько 350 млн. доларів США.