Приватбанк: Кабмін програв Суркісам в апеляції щодо "розмороження" понад $250 млн

Все про економіку та фінанси

Юридичний радник Приватбанку Андрій Пожидаєв заявив, що Київський апеляційний суд у середу відхилив апеляційну скаргу Кабінету Міністрів на рішення Печерського райсуду м. Києва від 09.02.2017 про зобов`язання Приватбанку виконувати умови депозитних договорів, укладених кіпрською філією банку з офшорними компаніями братів Суркісів (на суму майже $257 млн), пише "Інтерфакс-Україна".

"Київський апеляційний суд відмовив у задоволенні апеляції Кабінету Міністрів, залишив постанову Печерського райсуду в силі. Ми готуємося до подання касаційної скарги і розгляду цієї справи Верховним Судом, оскільки у Верховного Суду однозначна практика – рішення про забезпечення позову не може підміняти рішення спору по суті", - сказав радник Приватбанку.

Як писав Finbalance, 18 травня Київський апеляційний суд відмовився задовольнити клопотання Мін’юсту, який діє від імені Кабміну, про зупинення дії згаданої ухвали Печерського райсуду м. Києва від 09.02.2017.

Нагадаємо, Печерський райсуд м. Києва своєю ухвалою від 25.02.2020, залишеною без змін постановою Київського апеляційного суду від 15.04.2020, підтвердив ухвалу від 09.02.2017 щодо зобов`язання Приватбанку виконувати умови депозитних договорів з компаніями братів Суркісів (Camerin Investments LLP, Tamplemon Investments LLP, Berlins Commercial LLP, Lumil Investments LLP, Sofinam Investments LLP), не чекаючи рішення суду по суті справи (№757/7499/17-ц).

Приватбанк наполягав на тому, що виконання договорів неможливо, оскільки депозити були конвертовані в капітал банку під час націоналізації як кошти, що належать, за визначенням НБУ, особам, пов`язаним з екс-власниками Приватбанку.

Міністр юстиції Денис Малюська заявляв, що держвиконавці не будуть стягувати з Приватбанку $250 млн на користь фірм Суркісів.

“ДВС повідомить Приватбанк про необхідність виконання ухвали суду, напевно, оштрафує банк за невиконання і направить матеріали в правоохоронні органи (саме такий алгоритм прописаний в законі). Ніхто ніяких грошей нікому не перерахує”, - зазначав глава Мін’юсту.

15 червня Велика Палата Верховного Суду планує розглянути касаційні скарги НБУ та Приватбанку на рішення судів нижчих інстанцій у справі за ще одним позовом Суркісів і їх родичів - щодо скасування рішень Нацбанку про визнання їх пов`язаними з Приватбанком особами та визнання недійсним списання (примусову конвертацію в статутний капітал Приватбанку) їх особистих коштів (понад 1 млрд грн) під час націоналізації фінустанови.

Як відомо, в грудні 2016 року під час націоналізації Приватбанку під bail-in (примусову конвертацію вкладів в акції банку) потрапили кошти вкладників та інвесторів (у т.ч. держателів євробондів) загалом на 29,4 млрд грн. На цю суму був збільшений статутний капітал Приватбанку. Після завершення цієї операції Мінфін викупив Приватбанк у ФГВФО за 1 грн та зрештою "залив" у “статутник” 155 млрд грн (додатковий випуск акцій на цю суму був оплачений держоблігаціями).

Про інші судові спори щодо bail-in (у т.ч. за участі держателів євробондів, екс-дружини Г. Боголюбова, компанії В. Хомутинніка тощо) - туттуттуттуттут.