Приватбанк декларує прибуток 27,4 млрд грн за три квартали

Все про економіку та фінанси

Приватбанк повідомив, що збільшив чистий прибуток за результатами роботи за 9 місяців 2019 року до 27,4 млрд грн.

Як зазначив глава правління фінустанови Петр Крумханзл, чистий комісійний дохід банку за три квартали становив 13,3 млрд грн, чистий процентний дохід - 14,7 млрд грн. 

Як писав Finbalance, Приватбанк за 2018 рік декларував прибуток 12,8 млрд грн.

Заступник голови правління фінустанови Галина Пахачук у листопаді-2018 констатувала, що близько половини процентного доходу банку генерують держоблігації, отримані в ході націоналізації.

Фіндиректор Приватбанку Ганна Самаріна уточнювала, що за підсумками 2018 року банк отримав 11 млрд грн валового відсоткового доходу від ОВДП (облігацій внутрішньої держпозики), а від кредитів - 17 млрд грн.

За словами Г. Самаріної, рівень обслуговування "токсичного" портфелю кредитів Приватбанку, виданих пов`язаним з колишніми власниками і топ-менеджментом банку компаніям і особам, в 2018 році впав до 13% з 18,5% в 2017 році. "З цього токсичної портфелю реальний грошовий потік був 1 млрд грн (1 млрд грн з 9 млрд грн - ред.), а 8 млрд грн було нараховано і закрито резервами... У 2017 році було нараховано 15 млрд грн, а отримано 2,8 млрд грн", - зауважувала банкір.

Г. Пахачук повідомляла, що Приватбанк з ​​січня майже нічого не отримує в рахунок обслуговування "токсичного" портфеля кредитів, виданих для осіб, пов`язаних з колишніми власниками і топ-менеджментом банку. "З січня потік практично припинився. До цього (він обслуговувався) 2% від всього. Ми навіть в нашому бюджеті, коли прогнозуємо безпосередньо фінансовий результат, беремо в бюджеті нуль відсотків очікування від цього потоку", - сказала Г. Пахачук.

У червні Г. Пахачук заявила, що “компанії, ймовірно підконтрольні колишнім власникам банку, на сьогодні в гривневому еквіваленті винні банку 240 мільярдів гривень” (цитата). “212 мільярдів з них — це підтверджені аудиторським висновком кредити плюс відсотки, які нараховані, але не отримані. І відповідно, коли зростає курс, збільшується і зобов’язання за валютною позицією.

Після націоналізації Приватбанку НБУ публічно стверджував, що понад 95% корпоративного кредитного портфелю фінустанови - це інсайдерські позики. Ігор Коломойський цю інформацію спростовував.