Приватбанк декларує прибуток 21 млрд грн за січень-липень

Все про економіку та фінанси

Приватбанк за підсумками січня-липня декларує прибуток 21,1 млрд грн.

Заявлені банком процентні доходи - 19,6 млрд грн, процентні витрати - 8,1 млрд грн. Чистий комісійний дохід - 10,1 млрд грн, торгови результат - 5,75 млрд грн. Адміністративні та інші операційні витрати - 7,3 млрд грн.

На 01.08.2019 борг Приватбанку перед НБУ по рефінансування скоротився до 8,7 млрд грн (з 11,3 млрд грн на 01.07.2019).

Як писав Finbalance, Приватбанк за 2018 рік декларував прибуток 12,8 млрд грн.

Заступник голови правління фінустанови Галина Пахачук у листопаді-2018 констатувала, що близько половини процентного доходу банку генерують держоблігації, отримані в ході націоналізації.

Фіндиректор Приватбанку Ганна Самаріна уточнювала, що за підсумками 2018 року банк отримав 11 млрд грн валового відсоткового доходу від ОВДП (облігацій внутрішньої держпозики), а від кредитів - 17 млрд грн.

За словами Г. Самаріної, рівень обслуговування "токсичного" портфелю кредитів Приватбанку, виданих пов`язаним з колишніми власниками і топ-менеджментом банку компаніям і особам, в 2018 році впав до 13% з 18,5% в 2017 році. "З цього токсичної портфелю реальний грошовий потік був 1 млрд грн (1 млрд грн з 9 млрд грн - ред.), а 8 млрд грн було нараховано і закрито резервами... У 2017 році було нараховано 15 млрд грн, а отримано 2,8 млрд грн", - зауважувала банкір.

Г. Пахачук повідомляла, що Приватбанк з ​​січня майже нічого не отримує в рахунок обслуговування "токсичного" портфеля кредитів, виданих для осіб, пов`язаних з колишніми власниками і топ-менеджментом банку. "З січня потік практично припинився. До цього (він обслуговувався) 2% від всього. Ми навіть в нашому бюджеті, коли прогнозуємо безпосередньо фінансовий результат, беремо в бюджеті нуль відсотків очікування від цього потоку", - сказала Г. Пахачук.

У червні Г. Пахачук заявила, що “компанії, ймовірно підконтрольні колишнім власникам банку, на сьогодні в гривневому еквіваленті винні банку 240 мільярдів гривень” (цитата). “212 мільярдів з них — це підтверджені аудиторським висновком кредити плюс відсотки, які нараховані, але не отримані. І відповідно, коли зростає курс, збільшується і зобов’язання за валютною позицією.

Після націоналізації Приватбанку НБУ публічно стверджував, що понад 95% корпоративного кредитного портфелю фінустанови - це інсайдерські позики. Ігор Коломойський цю інформацію спростовував.