Приватбанк декларує прибуток 10 млрд грн за січень-квітень

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, за підсумками січня-квітня Приватбанк задекларував прибуток 10,1 млрд грн (за аналогічний період минулого року - 4 млрд грн).

Зі статистики регулятора випливає, що в ТОП-5 банків за обсягом прибутків увійшли також Райффайзен Банк Аваль (1,47 млрд грн), ПУМБ (942 млн грн), ОТП Банк (869 млн грн), Укрсиббанк (762 млн грн).

Серед найбільш збиткових учасників ринку за підсумками 4 місяців поточного року - Сбербанк (-742 млн грн), Укрсоцбанк (-265 млн грн), Кредит Дніпро (-120 млн грн), Правекс-Банк (-24,6 млн грн), Місто Банк (-18,2 млн грн).

Як писав Finbalance, за 2018 рік Приватбанк декларував прибуток 12,8 млрд грн. Банк озвучував план отримати позитивний фінрезультат за підсумками 2019 року на суму понад 10 млрд грн.

При цьому банк зауважував, що станом на кінець 2018 року "обгрунтовано можливе" ослаблення курсу гривні щодо долара на 20% могло б завдати йому збитків на 10,6 млрд грн, а зміцнення гривні щодо долара на 5% принесло б прибуток 2,66 млрд грн.

Заступник голови правління Приватбанку Галина Пахачук у листопаді-2018 констатувала, що близько половини процентного доходу банку генерують держоблігації, отримані в ході націоналізації.

Фіндиректор Приватбанку Ганна Самаріна уточнювала, що за підсумками 2018 року банк отримав 11 млрд грн валового відсоткового доходу від ОВДП (облігацій внутрішньої держпозики), а від кредитів - 17 млрд грн.

За словами Г. Самаріної, рівень обслуговування "токсичного" портфелю кредитів Приватбанку, виданих пов`язаним з колишніми власниками і топ-менеджментом банку компаніям і особам, в 2018 році впав до 13% з 18,5% в 2017 році. "З цього токсичної портфелю реальний грошовий потік був 1 млрд грн (1 млрд грн з 9 млрд грн - ред.), а 8 млрд грн було нараховано і закрито резервами... У 2017 році було нараховано 15 млрд грн, а отримано 2,8 млрд грн", - зауважувала банкір.

Г. Пахачук повідомляла, що Приватбанк з ​​січня майже нічого не отримує в рахунок обслуговування "токсичного" портфеля кредитів, виданих для осіб, пов`язаних з колишніми власниками і топ-менеджментом банку. "З січня потік практично припинився. До цього (він обслуговувався) 2% від всього. Ми навіть в нашому бюджеті, коли прогнозуємо безпосередньо фінансовий результат, беремо в бюджеті нуль відсотків очікування від цього потоку", - сказала Г. Пахачук.

У червні Г. Пахачук заявила, що “компанії, ймовірно підконтрольні колишнім власникам банку, на сьогодні в гривневому еквіваленті винні банку 240 мільярдів гривень” (цитата). “212 мільярдів з них — це підтверджені аудиторським висновком кредити плюс відсотки, які нараховані, але не отримані. І відповідно, коли зростає курс, збільшується і зобов’язання за валютною позицією.

Після націоналізації Приватбанку НБУ публічно стверджував, що понад 95% корпоративного кредитного портфелю фінустанови - це інсайдерські позики. Ігор Коломойський цю інформацію спростовував.