Суркіс з 2016 року володіє часткою 8% в "1+1", - адвокат

Все про економіку та фінанси

Адвокати НБУ подали заяву на розгляд Великої Палати Верховного Суду про застосування норм т.зв. "антиколомойського" закону в процесі про визнання сім`ї Суркісів пов`язаними особами Приватбанку, пише Liga.net з посиланням на адвоката Приватбанку Олега Лазовського.

"При цьому якщо суд змінить юрисдикцію спору з адміністративної на господарську, як вимагає сторона банку, норми закону не будуть застосовуватися в цій суперечці. Але в такому разі провадження має бути автоматично закрите. Якщо позивачі вважають за потрібне, вони зможуть заново почати розгляд, але вже в госпсуді першої інстанції", - зазначив представник націоналізованого банку.

Згодом під час слухань у Верховному Суді адвокат Суркісів Богдан Слободян заявив, що Ігор Суркіс з 2016 року володіє часткою 33% в кіпрській компанії Bolvik Ventures LTD, якій належить 25% акцій медіа групи "1+1".

"Опосередковане володіння Суркіса в 1+1 - 8%, це менше істотної участі. Більш того, цей актив перебував в довірчому трасті на Кіпрі. За кіпрським законодавством це не вважається як власність", - сказав адвокат.

На підтвердження слів юристи Суркіса залучили до матеріалів справи частину тексту лондонського позову Суркіса до Петра Порошенка та Валерії Гонтаревої про невиконання угоди про покупку частки Суркіса в "1+1" екс-президентом.

Як зазначив в коментарі для Liga.net один з адвокатів з боку держави (на початку процесу їм дозволили ознайомитися з документом позивачів) висновок про 8% Суркіс не підкріплений документами.

"Ми знаємо про це тільки з їх слів. Навіть документів про траст - чи був він в принципі - ніхто не бачив", - зазначив адвокат Приват,анку Олег Лазовський.

Адвокати позивачів відмовилися від коментарів до повного завершення процесу.

Нагадаємо, Ігор і Григорій Суркіси, а також їх родичі, судяться з Приватбанком за депозити на 1 млрд грн. Вони оскаржують процедуру bail-in, яка була застосована в процесі націоналізації Приватбанку та передбачала примусову конвертацію вкладів пов`язаних осіб у капітал банку.

12 червня Госпсуд м. Києва закрив два провадження за позовами колишніх акціонерів Приватбанку, які вимагали визнати недійсним договір купівлі-продажу акцій банку в 2016 році. Справи були закриті в результаті застосування "антиколомойського" закону.

Про відмову Окружного адмінсуду м. Києва застосувати цей закон в справі щодо "Укрінбанку" - тут.