Пристайко: Україна починає розведення військ у Золотому

Все про економіку та фінанси

Розведення сил у районі Золотого Луганської області починається відсьогодні, заявив на інвестиційному форумі в Маріуполі заявив міністр закордонних справ Вадим Пристайко, пише Lb.ua.

"Розведення в Золотому відбувається зараз, ми стартуємо відсьогодні... Чому ми затрималися, бо це має бути не просто відведення. Воно повинно бути перевірене і підтверджене СММ ОБСЄ. Ми дали їм час на підготовку... У Золотому, як запевняють у місії ОБСЄ, останній обстріл був 18 числа - це 10 днів тому. Далі буде Петровське", - заявив Пристайко.

При цьому урядовець вважає можливою зустріч "нормандської четвірки" в листопаді.

"Якщо ми сьогодні, завтра, післязавтра розведемо війська в Золотому - перейдемо до Петровському. Коли Петрівське буде закрито, 7-10 днів не буде обстрілів, шлях до "нормандської" зустрічі будете відкритий ", - вважає міністр.

При цьому перспектива такої зустрічі вже в листопаді здається йому "дуже реальною".

"Я кажу "так", але нам треба чотири "так", не тільки одне українське", - додав міністр.

"Це розведення ми вважаємо за необхідне для проведення "нормандської" зустрічі. Всі наступні кроки обговорюються в першу чергу з нашими організаціями, що відповідають за безпеку. Це - Збройні Сили, поліція, Національна гвардія, СБУ, прикордонники. Всі наші рішення щодо оцінки безпеки повинні прийматися нашими органами безпеки. Далі ми радимося з громадами, з депутатським корпусом, щоб це стало нашим рішенням, рішенням в цілому України. Мирний шлях - він не завжди приємний. Але ми повинні це зробити", - резюмував Пристайко.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявив, що зустріч "нормандської четвірки" відбудеться після розведення сил на Донбасі на трьох ділянках. У районі Станиці Луганської розведення вже пройшло, на черзі Петровське і Золоте.

Напередодні прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що для зустрічі в "нормандському форматі" Зеленський повинен забезпечити виконання наказів добровольцями на Донбасі і розблокувати розведення сил.