Зеленський вніс у ВР законопроект про ув`язнення за брехню в деклараціях

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проєкт закону №4651, який передбачає повернення покарання у вигляді обмеження або ж позбавлення волі за недостовірне декларування та неподання декларації, пише "Укрінформ".

 

Як зауважив голова комітету Верховної Ради з питань правової політики Андрій Костін, якого цитує прес-служба партії «Слуга народу», «внесення цього законопроєкту про посилення кримінальної відповідальності за брехню в деклараціях – це те, чого чекає українське суспільство, це збігається з позицією міжнародних партнерів України та рекомендаціями Венеційської комісії».

Він нагадав, що проєкт закону розглядався Радою національної безпеки та оборони.

 

Водночас голова комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності, народний депутат від «Слуги народу» Денис Монастирський нагадав, що «свого часу глава держави пропонував, щоб за суттєву брехню у деклараціях передбачалось позбавлення волі».

«Потім парламент дійшов компромісу щодо не позбавлення, а обмеження волі, і проголосував за це. Адже таке рішення було потрібно, щоб коли розпочались кримінальні провадження НАБУ, органи Нацполіції, які розслідують брехню, могли працювати і не гаяти часу», – розповів Монастирський.

Наразі, вказано у повідомленні, «Президент наполягає на тому, щоб за суттєву брехню у деклараціях на понад 2 тис. прожиткових мінімумів передбачити покарання у вигляді позбавлення волі терміном до 2 років і права обіймати посади до 3 років (для топ-посадовців)».

Зазначається, що це буде одне з альтернативних покарань нарівні зі штрафами і громадськими роботами.

Окрім того, інформують у «Слузі народу», в законопроєкті Президента пропонується, щоб брехня щодо декларацій була визнана корупційним правопорушенням.

Наразі на сайті Верховної Ради відсутній текст законопроєкту і пояснювальна записка до нього.