Правоохоронці розслідують "обнальну" схему в Ощадбанку [додано коментар банку]

Все про економіку та фінанси

Згідно з ухвалою Печерського райсуду м. Києва від 28.01.2020, Київська місцева прокуратура №6 здійснює процесуальне керівництво в судовому розслідуванні кримінального провадження №42019101060000001, в рамках якого, як зазначається, встановлено, що службові особи Ощадбанку організували “протиправну схему з привласнення грошових коштів державного банку” (цитата).

В іншій судовій ухвалі (від 11.11.2019) щодо цього ж кримінального провадженні зазначалося, що “службові особи банку, зловживаючи своїм службовим становищем на користь невстановлених осіб, шляхом підроблення документів від імені підставних фізичних осіб організували в АТ «Ощадбанк» протиправну схему з відкриття рахунків, перерахування на них коштів [з рахунків юридичних осіб] та подальшого їх обготівкування” (цитата).

Як свідчать судові матеріали, станом на жовтень 2019 року розслідування по вказаній справі здійснювали слідчі СБУ (з Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки).

Доповнення: після виходу цього повідомлення до редакції Finbalance від прес-служби Ощадбанку надійшов такий лист-коментар:

"Зазначаємо, що ще в 2018 році внутрішні служби Ощадбанку самостійно виявили факт зловживання співробітниками в результаті перевірок. Після цього банк звернувся з відповідною заявою до правоохоронних органів та надав їм всі матерiали службових розслідувань в повному обсязі. Винних співробітників банку було одразу звільнено з займаних посад.

Наголошуємо, що Ощадбанк не зазнав фінансових втрат в результаті неправомірних дій колишніх співробітників, адже гроші виводились саме з іншого банку через карткові рахунки, відкриті в Ощадбанку з порушенням".

Нагадаємо, на минулому тижні СБУ заявила, що викрила посадовців київської філії одного із державних банків на розкраданні майже 80 млн грн установи.

"Під час досудового слідства правоохоронці встановили, що керівник середньої ланки банку спільно з іншим працівником організували механізм протиправного виведення коштів з державної установи.

Вони відкривали десятки рахунків на фізичних осіб за підробленими документами. Зловмисники систематично перераховували на них гроші держбанку, переводили в готівку та привласнювали. Наразі двом працівникам банку повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 358 та ст. 366 Кримінального кодексу України.

Триває досудове слідство. Операція з викриття оборудки проводилась Головним управлінням контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБ України під процесуальним керівництвом Київської місцевої прокуратури №6", - йшлося в повідомленні СБУ від 20.02.2020.