Правління НБУ каже, що рада НБУ не має права оцінювати валютно-курсову політику

Все про економіку та фінанси

НБУ заявив, що рішення ради Нацбанку про визнання неефективною діяльності правління НБУ в частині формування та реалізації валютно-курсової політики в 2019 році виходить за рамки повноважень ради, пише “Інтерфакс-Україна”.

"Це рішення Ради НБУ від 5 грудня 2019 року виходить за рамки повноважень Ради НБУ та не впливає на проведення грошово-кредитної політики НБУ", - зауважили в прес-службі Нацбанку.

Як зазначили в НБУ, перелік повноважень Ради НБУ визначено у ст. 9 Закону України "Про Національний банк України", і він є вичерпним. Серед повноважень є передбачений, і Конституцією, зокрема, контроль за проведенням грошово-кредитної політики, а відповідно, і оцінка діяльності правління щодо виконання Основних принципів грошово-кредитної політики, які затвердила рада. При цьому не передбачено жодних інших повноважень ради щодо здійснення оцінки діяльності правління Нацбанку в будь-який інший сфері, зокрема в частині формування та реалізації валютно-курсової політики та її відповідності викликам сучасного розвитку України, наголошується у повідомленні.

НБУ вважає, що жодних правових наслідків для персонального складу правління НБУ це рішення ради не має. "Правління Національного банку продовжує працювати у повному складі для реалізації покладених на Національний банк функцій - забезпечення цінової та фінансової стабільності з метою сприяння економічному зростанню", - резюмували в прес-службі Нацбанку.

Коментар глави ради НБУ щодо цієї заяви - тут.