Працівники заводу Коломойського мітингують біля головного офісу Приватбанку

Все про економіку та фінанси

Приватбанк заявив, що вранці 20 вересня 2019 з 7:45 ранку 10 автобусів з робочими Нікопольського заводу феросплавів заводу оточили будівлю головного офісу Приватбанку в Дніпрі.

“На поточний момент бІля будівлі банку страйкують близько 500 людей.

В ході зустрічі з робітниками заводу, на якій були озвучені позиції сторін, банкіри відзначили, що виконання підприємством своїх зобов`язань перед НБУ є наслідком договору поручительства за кредитами рефінансування, отриманих власниками банку до його націоналізації 10 років тому, коли і банк, і завод належали одній групі власників.

Приватбанк не є учасником угоди про врегулювання даного спору між НБУ і Нікопольським заводом феросплавів і розцінює організований пікет як ще одну спробу тиску”, - йдеться в повідомленні націоналізованого банку.

НБУ в офіційній заяві нагадав, що в травні-2018 подав до Госпсуду Дніпропетровської області позовну заяву про звернення стягнення на рухоме майно, що належить АТ "Нікопольський завод феросплавів". Це майно було передано в заставу як забезпечення зобов’язань АТ КБ "Приватбанк" за кредитом рефінансування.

28 серпня 2019 року Господарський суд Дніпропетровської області затвердив мирову угоду між НБУ й АТ "Нікопольський завод феросплавів", ініціатором якої виступив саме АТ "Нікопольський завод феросплавів".

Згідно з мировою угодою АТ "НЗФ" зобов’язалося погасити заборгованість ПриватБанку за кредитом рефінансування в сумі, що дорівнює ринковій вартості заставного майна, на яке НБУ звертав стягнення у цьому судовому процесі. Причому погасити всю суму зобов’язань у розмірі 21 млн грн за угодою підприємство мало можливість упродовж 12 місяців рівними частинами без комісії.

6 вересня 2019 року АТ "Нікопольський завод феросплавів" достроково виконало зобов’язання перед Національним банком за цією мировою угодою, добровільно за рішенням керівництва заводу погасивши всю суму заборгованості.

"Викладені вище факти дають підстави вважати, що будь які заяви щодо неможливості виплати зарплати працівникам АТ "Нікопольський завод феросплавів" через виконання зобов’язань перед Національним банком згідно з рішенням суду є безпідставними і маніпулятивними та є наслідком безвідповідальної політики керівництва підприємства. А організація пікету ПриватБанку, який не є стороною мирової угоди між Національним банком та АТ "Нікопольський завод феросплавів", є провокацією та спробою тиску на банк.

Національний банк нагадує, що безпідставна невиплата зарплати – це злочин (ст.175 Кримінального кодексу України). Тому правоохоронці мають обов’язково з’ясувати, чи справді працівники не отримують зарплату, з яких причин, та хто з керівництва АТ "Нікопольський завод феросплавів" до цього причетний", - йдеться в заяві Нацбанку.