Позов міноритаріїв "Укрнафти" на $6 млрд: Малюська очікує рішення арбітражу в лютому

Все про економіку та фінанси

Міністр юстиції Денис Малюська заявив, що прийдешній 2021 рік несе Україні більше ризиків у частині можливих рішень міжнародних арбітражів, ніж 2020 рік, пише "Інтерфакс-Україна".

"Чого лише варте потенційне рішення Стокгольмського арбітражу за позовом кіпрських офшорок (належних Коломойському, Боголюбову та Палиці) - власників майже 40% акцій "Укрнафти" - до держави Україна про стягнення майже $6 млрд (+відсотки)", - написав глава Мін`юсту в Facebook.

"Справа комплексна, складна, покриває багато аспектів відносин держави та "Укрнафти", триває ще з 2015 року і результат ми, імовірно, матимемо змогу побачити у лютому наступного року", - зазначив Д. Малюська.

Він також зауважив, що в 2020 році Мін`юсту вдалося вдало виконати роль адвоката України у міжнародних арбітражах. "Нічого негативного (у сенсі рішень про стягнення коштів) протягом 2020 року не сталося", - констатував міністр.

Як повідомлялося, міноритарні акціонери ПАТ "Укрнафта" Littop Enterprises Limited, Bridgemont Ventures Limited і Bordo Management Limited у червні 2015 року подали позов до Стокгольмського арбітражу проти держави Україна. Вони, зокрема, обвинувачують Україну в нанесенні збитку через відбір газу, видобутого "Укрнафтою", без оплати або з оплатою за заниженою ціною; невиконанні "Нафтогазом України" та "Укртрансгазом" рішень українських судів; швидкому збільшенні ставок плати за користування надрами; зменшенні кворуму під час проведення зборів акціонерних товариств. На початку 2018 року стало відомо, що претензії міноритарних акціонерів "Укрнафти" до України збільшилися з $4,7 млрд до $5,4 млрд.

Верховна Рада у листопаді цього року ухвалила закон про взаємні розрахунки між "Нафтогазом", "Укрнафтою" та бюджетом на суму понад 40 млрд грн, які були проведені у грудні. На думку експертів, ознайомлених із спором, це має поліпшити позиції України в арбітражному спорі з міноритаріями "Укрнафти".