Поворозник: КМДА вводить режим надзвичайної ситуації в Києві

Все про економіку та фінанси

У Київській міській державній адміністрації прийняли рішення про введення надзвичайної ситуації в Києві, заявив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник в інтерв`ю РБК-Україна.

Поворозник зазначив, що документи зараз проходять юридичні процедури.

"Насправді, рішення про надзвичайну ситуацію введено державною надзвичайною комісією по всій території країни 10 березня. А ми позавчора підтвердили посилення обмежувальних заходів і ввели надзвичайну ситуацію на території міста Києва. Усі заходи, які є за надзвичайної ситуації, у Києві вже впроваджуються", - зазначив він.

Раніше НБУ наголошував, що надзвичайна ситуація – режим набагато більш «лайтовий» та значно менше впливає на права та свободи українців.

Надзвичайна ситуація - спеціальний тимчасовий правовий режим, який запроваджується на регіональному (локальному) рівні. Надзвичайний стан - спеціальний обмежувальний режим функціонування держави. Він тимчасовий, може поширюватися на декілька регіонів або навіть на всю територію країни.

Надзвичайна ситуація передбачає, що влада, передусім служби цивільного захисту, працюватиме посиленно у спеціальному режимі, для подолання катаклізму, епідемії чи іншої надзвичайної ситуації. Влада має організувати регулярне сповіщення українців про події, пов’язані з ситуацією, локалізувати проблему, допомагати потерпілим, а за потреби - провести евакуацію жителів. Пряме втручання держави в управління приватними компаніями чи обмеження прав та свобод українців не передбачається.

Надзвичайний стан передбачає, що у цей період держава може напряму управляти як державними, так і усіма приватними компаніями фактично у «ручному режимі», а права і свободи українців можуть бути значно обмежені. Тут тобі потенційно і комендантська година, і наказ не залишати домівок без вагомих причин, і обмеження свободи пересування країною, і перепрофілювання компанії на випуск необхідної для країни продукції чи послуги, і примусове відчуження або вилучення майна у громадян та бізнесу. Якщо коротко, будь-які інші рішення, які допоможуть зберегти життя громадян та протистояти виклику у державі загалом. Такий режим уже зараз діє в низці країн: Італії, Словаччині, Чехії, Ісландії, Естонії, Іспанії, Румунії, Сербії, Латвії, Болгарії, Швейцарії, Казахстані та США.

Надзвичайна ситуація вводиться більше для активізації зусиль державної влади мінімізації локальної проблеми на рівні села, міста, району або області. Надзвичайний стан вводиться, щоб фактично протистояти загрозі існуванню держави чи її громадян, у критичній ситуації.